Reklama

Arcybiskup ustanowił nową poznańską parafię. Na Polance

fot. Archidiecezja Poznańska
fot. Archidiecezja Poznańska

O tym, że przy centrum handlowym Posnania może powstać kościół mówi się od lat. Budynek o takiej funkcji przewiduje w tym rejonie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. W 2017 roku miasto natomiast zapowiadało, że przekaże Kościołowi teren pod usługi sakralne przy ulicy Milczańskiej w ramach zamiany nieruchomości, po której kursuje Maltanka. Jeszcze w 2017 roku dopełniono wszelkich formalności.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Teraz już wiemy, że arcybiskup Stanisław Gądecki ustanowił nową parafię w tym miejscu - pod wezwaniem Imienia Jezusa. - Pierwszym proboszczem parafii na poznańskiej Łacinie został mianowany ks. Radosław Rakowski, dotychczasowy duszpasterz akademicki na Winiarach. Dekret ustanawiający nową parafię wejdzie w życie 1 września 2022 roku - poinformowała Archidiecezja Poznańska.

Jakie ulice należą do parafii? Brneńska, Inflancka nr 20, Jana Pawła II, Anny Jantar, Kaliska, Katowicka, Lwowska, Łacina, Milczańska nry 1-47, Czesława Niemena, Pleszewska, Polanka, Wojciecha Skowrońskiego, Andrzeja Sobczaka, Sowia, Zygmunta Warczygłowy i Zabrzańska.

- Święto patronalne parafia obchodzić będzie w dniu, w którym kalendarz liturgiczny wspomina Najświętsze Imię Jezus, tj. 3 stycznia - czytamy w dekrecie. Pierwszą mszę zaplanowano o godzinie 9.00 w niedzielę, 4 września. Kolejna odbędzie się tego samego dnia o 11.30 (dla rodzin z dziećmi), a następna o 19.00). Msze odbywać się będą w kaplicy bloku przy ulicy Niemena 5. - Na Facebooku i Instagramie @ParafiaLacina oraz stronie internetowej www.parafialacina.pl będzie można znaleźć bliższe informacje - informuje nowy proboszcz, ks. Radosław Rakowski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
41.01 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro