Reklama
Reklama

Arcybiskup ustanowił nową poznańską parafię. Na Polance

fot. Archidiecezja Poznańska
fot. Archidiecezja Poznańska

O tym, że przy centrum handlowym Posnania może powstać kościół mówi się od lat. Budynek o takiej funkcji przewiduje w tym rejonie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. W 2017 roku miasto natomiast zapowiadało, że przekaże Kościołowi teren pod usługi sakralne przy ulicy Milczańskiej w ramach zamiany nieruchomości, po której kursuje Maltanka. Jeszcze w 2017 roku dopełniono wszelkich formalności.

Teraz już wiemy, że arcybiskup Stanisław Gądecki ustanowił nową parafię w tym miejscu - pod wezwaniem Imienia Jezusa. - Pierwszym proboszczem parafii na poznańskiej Łacinie został mianowany ks. Radosław Rakowski, dotychczasowy duszpasterz akademicki na Winiarach. Dekret ustanawiający nową parafię wejdzie w życie 1 września 2022 roku - poinformowała Archidiecezja Poznańska.

Jakie ulice należą do parafii? Brneńska, Inflancka nr 20, Jana Pawła II, Anny Jantar, Kaliska, Katowicka, Lwowska, Łacina, Milczańska nry 1-47, Czesława Niemena, Pleszewska, Polanka, Wojciecha Skowrońskiego, Andrzeja Sobczaka, Sowia, Zygmunta Warczygłowy i Zabrzańska.

- Święto patronalne parafia obchodzić będzie w dniu, w którym kalendarz liturgiczny wspomina Najświętsze Imię Jezus, tj. 3 stycznia - czytamy w dekrecie. Pierwszą mszę zaplanowano o godzinie 9.00 w niedzielę, 4 września. Kolejna odbędzie się tego samego dnia o 11.30 (dla rodzin z dziećmi), a następna o 19.00). Msze odbywać się będą w kaplicy bloku przy ulicy Niemena 5. - Na Facebooku i Instagramie @ParafiaLacina oraz stronie internetowej www.parafialacina.pl będzie można znaleźć bliższe informacje - informuje nowy proboszcz, ks. Radosław Rakowski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
24℃
13℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.42 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro