Reklama
Reklama

"Notoryczny syf" na Winogradach. Przystanek tonie w śmieciach

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

O sytuacji poinformowała w sobotę o godzinie 12:42 Czytelniczka.

Brawo Poznań!!! Jak miło iść w sobotę rano na spacer... Winogrady przystanek Pasieka. Notoryczny syf....i pomyśleć, że to tak blisko Cytadeli, na którą przybywa mnóstwo turystów - brzmi treść wiadomości.

Mieszkańcy Poznania coraz częściej skarżą się na przepełnione kosze znajdujące się w miejscach publicznych. O podobnej sytuacji w Parku Fryderyka Chopina pisaliśmy tutaj w marcu tego roku. Śmieci wypadały z przepełnionego kosza, przez co ucierpiała estetyka parku.

Należy przypomnieć, że służby porządkowe w Poznaniu odbierają śmieci regularnie, zgodnie z harmonogramem, jednak ilość generowanych śmieci przez spacerowiczów powoduje, że służby nie nadążają ze zbieraniem odpadów. Miasto Poznań zapewniło, że dokłada wszelkich starań aby codziennie utrzymywać w czystości ulice, chodniki oraz miejsca publiczne. Ponadto w 2021 roku wiceprezydent Poznania Mariusz Wiśniewski wyjaśniał odpowiadając na interpelację jednego z radnych, że kosze znajdujące się przy głównych ulicach opróżniane są codziennie w godzinach porannych, natomiast kosze przy mniej ruchliwych ciągach komunikacyjnych opróżniane są w poniedziałki, środy i piątki, również w godzinach porannych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
22.79 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro