Reklama

Hulajnogi blokują przejście dla pieszych. "Sprawdzić, kto je tam zostawił i wyciągnąć konsekwencje"

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. KristofTopolewski / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne. | fot. KristofTopolewski / pixabay.com

Dla jednych to ekonomiczny środek transportu, dla drugich utrapienie.

Na powracający problem zwrócił nam uwagę Czytelnik - w Poznaniu, na chodnikach (szczególnie tuż przed przejściami, skrętami z małych uliczek) parkowane są hulajnogi. Nie są stawiane na poboczu, ani na pasie dla rowerów ale w poprzek chodnika, tak aby całkowicie zablokować chodnik. Codziennie hulajnogi stoją na przykład na Bułgarskiej 199, skręt do myjni Shell, krzyżówka Bułgarska/Bukowska, całkowicie zablokowane przejścia dla pieszych przez rząd stojących obok siebie na chodniku hulajnóg. Można z łatwością sprawdzić kto je tam postawił i wyciągnąć konsekwencje wobec złośliwych osób.

Temat porozrzucanych hulajnóg poruszaliśmy tutaj. Apel wystosowała osoba niepełnosprawna, która potknęła się na chodniku o hulajnogę. Arek Warchał nazwał hulajnogę najgorszą przeszkodą czyhającą na osoby niepełnosprawne.

Pozostawione w nieodpowiednich miejscach hulajnogi mogą być również zagrożeniem dla osób niewidomych. Schodziłem ze schodów, a hulajnoga była postawiona w poprzek schodka. Zszedłem na dół i nadepnąłem na hulajnogę. To jest bardzo niebezpieczne. Myślę, że powinny powstać kampanie, żeby uświadomić ludzi, że nie każdy jest w stanie zauważyć taką przeszkodę leżącą na ziemi - powiedział dla Radia Eska Łukasz, który jest osobą niewidomą.

Z podobnym problemem boryka się miasto Bydgoszcz, które już szykuje rozwiązanie. Problem porzucanych byle gdzie hulajnóg elektrycznych jest coraz większy. Spowodował, że w ubiegłym tygodniu Bydgoski Ruch Miejski zorganizował pod Urzędem Miasta Bydgoszczy happening, próbując zwrócić uwagę na kłopot. Zdaniem członków stowarzyszenia, źle zaparkowane hulajnogi uprzykrzają życie wielu grupom bydgoszczan - informuje Bydgoszcz Nasze Miasto i dodaje, że miasto występuje do operatora hulajnóg, żeby wskazał miejsca, w których najczęściej pojazdy są pozostawiane. Tam miasto planuje przygotować parkingi. Ponadto, włodarze miasta stawiają na edukację w szkołach, która ma uczyć już najmłodszych o tym, jak i gdzie prawidłowo zostawiać hulajnogi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro