Reklama

Uruchomili radar, który współpracuje z sygnalizacją świetlną. Dla jadących za szybko automatycznie włącza się czerwone światło

fot. ZDM

Ma być bezpieczniej.

Tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego uruchomiony został radar współpracujący z sygnalizacją świetlną działającą przy szkole na ul. Głuszyna.

Na sygnalizatorach zamontowany został radar. Jeśli nadjeżdżający pojazd przekroczy dozwoloną prędkość, to automatycznie włączy się dla niego czerwone światło i samochód będzie musiał się zatrzymać. Z pierwszych obserwacji wynika, że rozwiązanie bardzo dobrze spełnia swoją funkcję, czyli zapewnienie dzieciom możliwości bezpieczniejszego dojścia do szkoły - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

W ostatnich dniach sierpnia dość często zapalało się tu "czerwone". Mamy nadzieję, że już wkrótce się to zmieni i prowadzący samochody będą jechać z dozwoloną prędkością w rejonie szkoły - dodaje.

O wprowadzenie takiego rozwiązania zabiegała Rada Osiedla Głuszyna, która przekazała środki na jego zrealizowanie. Koszt inwestycji to około 40 tysięcy złotych.

Niestety ulica Głuszyna (szczególnie pomiędzy kościołem a rondem) należy do tych, gdzie wielu kierowców ignoruje przepisy. Dochodzi tam do groźnych w skutkach wypadków - podkreśla rzeczniczka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
32.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro