Reklama
Reklama

Kilka miesięcy po remoncie rynku Łazarskiego sypie się bruk. Mieszkańcy zdziwieni

Uszkodzona kostka brukowa na rynku Łazarskim w Poznaniu. | fot. Czytelniczka
Uszkodzona kostka brukowa na rynku Łazarskim w Poznaniu. | fot. Czytelniczka

Czytelniczka zwróciła uwagę na uszkodzoną kostkę brukową.

Niewątpliwie remont rynku Łazarskiego był jedną z najbardziej wyczekiwanych inwestycji przez poznaniaków. Jednak tuż po oddaniu kultowego rynku do użytku już po remoncie, miejsce budziło wiele kontrowersji w opinii publicznej. Miłośnicy zieleni płakali, dosłownie, nad nadmiarem "betonozy", a handlarze borykali się z gorszymi problemami, między innymi brakiem dogodnego dojazdu z towarem do straganów oraz dziura w dachu przez którą zimą wpadał śnieg, a potem pływał w postaci wody wokół straganów, o czym pisaliśmy tutaj .

Jednak sam rynek Łazarski cieszył się niezwykłą popularnością wśród turystów, jako ciekawy obiekt architektoniczny. Kiedy już wydawało się, że nadszedł koniec narzekań na mankamenty rynku Łazarskiego, pojawił się następny, o czym przypomniała nam w poniedziałkowej wiadomości Czytelniczka - Chciałbym poinformować o uszkodzonej kostce granitowej na skrzyżowaniu ul. Rynek Łazarski i Lodowa. Kilka miesięcy po remoncie odpada już kostka.

Nie wiadomo, co jest bezpośrednią przyczyną uszkodzenia kostki brukowej, dlatego warto usterkę zgłaszać dzwoniąc do ZDM w Poznaniu na całodobowy numer telefonu 61 661 44 02, 61 661 44 46 Centrum Operacyjne Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ZDM oraz na ten, czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00, tel. 61 848 07 23 - Wydział Remontów i Utrzymania Dróg

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
5℃
Poziom opadów:
2.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
13.12 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro