Reklama
Reklama

Kolejny wyrok dla Kajetana P. Tym razem za napaść na więzienną psycholog

Archiwum | fot. policja

Skazano go na rok więzienia.

Kajetan P. w 2016 roku zaatakował w więzieniu psycholog w trakcie wykonywania badań lekarskich. Złapał ją za szyję i zaczął dusić. Zdarzenie nagrała kamera monitoringu, a także widzieli je psychiatrzy, pielęgniarki i oddziałowa. Mężczyzna odpowiadał za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, w czwartek warszawski sąd wydał wyrok w tej sprawie. Kajetana P. skazano na rok więzienia.

Przypomnijmy, że Kajetan P. W styczniu 2021 roku został skazany na dożywocie za zabójstwo. Po roku okazało się, że do sądu wpłynęły dwie apelacje dotyczące wyroku. Prokuratura chce, by mężczyznę uznano za poczytalnego i nie kwestionuje wymiaru kary. Obrona domaga się natomiast uchylenia wyroku. Jej zdaniem wyrok został źle uzasadniony.

Kajetana P. skazano za zamordowanie nauczycielki języka włoskiego. Była to jedna z głośniejszych zbrodni, do jakich doszło w naszym kraju. Mężczyzna 3 lutego 2016 roku umówił się z Katarzyną J. w mieszkaniu na warszawskiej Woli. Pretekstem do spotkania była chęć nauki języka włoskiego - kobieta była lektorką. Za pomocą przywiezionego noża Kajetan P. zamordował kobietę, a następnie rozczłonkował zwłoki i przewiózł do swojego mieszkania. Mężczyzna zbiegł z Polski. Zatrzymano go kilkanaście dni później na wyspie Malta.

Sąd uznał, że Kajetan P. zabił kobietę oraz zaatakował policjanta w samolocie w trakcie konwoju do kraju. Pomimo orzeczenie biegłych, że mężczyzna w chwili popełnienia obu czynów miał ograniczoną poczytalność, Kajetan P. został skazany na dożywocie. Zasądzono, że karę odbędzie w systemie terapeutycznym.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia! Również dla Poznania
3℃
-1℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
37 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro