Reklama
Reklama

Początek roku szkolnego w ciepłych i nowoczesnych szkołach

Choć wielu uczniom trudno w to uwierzyć, to właśnie kończą się wakacje. Jednak w czasie, gdy młodzież wypoczywała, to w ich placówkach edukacyjnych działy się prawdziwe cuda. Zadbano nie tylko o to, żeby było ciepło, ale również żeby można było korzystać z najnowocześniejszych sprzętów. Wszystkie te zmiany napędzają Fundusze Europejskie.

Rozwój szkolnictwa zawodowego i termomodernizacje szkół, przedszkoli czy innych placówek publicznych jest traktowana priorytetowo przez UE. Takie inwestycje w przyszłość są finansowane z Funduszy Europejskich. Chętnie sięgają po nie wielkopolskie samorządy.

Technikum w Nowym Tomyślu ze 100% naborem
W Nowym Tomyślu od wielu lat tutejsza szkoła zawodowa musiała szkolić swoich podopiecznych w przestarzałym warsztacie. Nauczyciele żartowali, że narzędzia nadawały się bardziej na wystawę do muzeum niż do nauki. Teraz tego problemu nie ma, bo szkoła zyskała dwie nowoczesne hale warsztatowe. W środku sprzęt z najwyższej półki, z którego korzystają przedsiębiorstwa w regionie. Tym sposobem absolwent wprost ze szkolnej ławki, bez dodatkowych szkoleń przejdzie płynnie na rynek pracy. Ten już czeka na zawodowców z Nowego Tomyśla, bo brakuje rąk do pracy. W nowych halach warsztatowych będą odbywać się zajęcia dla przyszłych mechaników, spawaczy, ślusarzy, ale również techników ekonomii. Zainteresowanie nauką w takich warunkach jest ogromne - szkoła pomieści 1000 osób, a podczas naboru trzeba było stworzyć listę rezerwową.

Termomodernizację i remonty przeszły placówki w Łobżenicy i Dźwiersznie Małym
Swoje oblicze zmieniły także placówki edukacyjne w gminie Łobżenica. Zupełnie nowe i komfortowe warunki pobytu zyskały tutejsze przedszkolaki. Ich przedszkole w Łobżenicy przeszło termomodernizację. Budynek ocieplono, wymieniono system wentylacji w kuchni, jest nowe oświetlenie i termostaty przy kaloryferach. Ich starsi koledzy w Dźwiersznie Małym nie tylko będą mieli ciepło, ale również skończy się problem z przeciekającym dachem. Przez lata była to zmora tutejszej szkoły podstawowej. Teraz zyskała ona zupełnie nowy dach wraz ze stropami, a cały budynek odnowiono i ocieplono z zewnątrz. Termomodernizację przeszedł również budynek tutejszego Urzędu Gminy.

Więcej na temat inwestycji w Nowym Tomyślu oraz w gminie Łobżenica dofinansowanych ze środków unijnych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w najnowszym odcinku magazynu Zmieniamy Wielkopolskę (odc. 91).Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-3℃
Poziom opadów:
14.2 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro