Reklama

Akcja motorowodniaków w Jeziorze Niepruszewskim. Walczą o ryby

Akcja motorowodniaków w Niepruszewie. | fot. Czytelnik
Akcja motorowodniaków w Niepruszewie. | fot. Czytelnik

Swoje działania zapowiadali już dzień wcześniej i zachęcali innych do pomocy.

Informowaliśmy o tym w czwartek w godzinach przedpołudniowych. W związku z tym, że w jeziorze pojawiły się z soboty na niedzielę śnięte ryby, podjęto natychmiast działania. Ryby padały z powodu przyduchy. Jednak, gdy temperatura spadła, sytuacja nieco poprawiła się.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

W czwartek od godziny 13:00 można obserwować działania motorowodniaków z Niepruszewa i wszystkich tych, którzy z własnej inicjatywy postanowili pomóc w natlenianiu jeziora, w tym również strażacy, którzy którzy natleniają jezioro przy pomocy motopompy. Akcja była planowana na godzinę 12:00, jednak z powodu protestu wędkarzy, rozpoczęto ją godzinę później. Współorganizatorem akcji jest Młodzieżowa Szkółka Wędkarska BUK.

Akcję na jeziorze zauważył nasz Czytelnik, który przesłał zdjęcia wraz z krótkim komentarzem - Dobra robota Motorowodniaków dziś w Niepruszewie!

Obecnie na wodzie jest sporo skuterów i łodzi, które skrupulatnie opływają jezioro, szczególnie od strony Kalw, gdzie jest płytko, maksymalnie 2 m głębokości.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro