Reklama
Reklama

Walczą o ryby w Jeziorze Niepruszewskim: o 12.00 rusza akcja dotleniania zbiornika. Potrzebne łodzie motorowe i skutery!

fot. Krzysztof Grabowski
fot. Krzysztof Grabowski

Każdy może wziąć udział.

Pierwsze informacje o śniętych rybach w jeziorze pojawiły się w nocy z soboty na niedzielę. Działania podjęto natychmiast. Okazało się, że to przyducha. Obecnie sytuacja uległa poprawie ze względu na obniżenie się temperatury powietrza, a przez to także temperatury wody w akwenie. Przed nami jednak kolejne bardzo ciepłe dni. Motorowodniacy z regionu planują na czwartek akcję dotleniania jeziora.

- O godzinie 12:00 organizujemy akcję dotleniania Jeziora Niepruszewskiego. Startujemy z plaży Niepruszewo i będziemy pływać do wieczora. Zachęcamy wszystkich posiadaczy łodzi motorowych, a szczególnie skuterów, do pojawienia się na miejscu i wzięcia udziału w akcji - mówi Krzysztof Grabowski, motorowodniak z Niepruszewa.

Dlaczego o skutery są w tym przypadku najlepsze? - Najlepiej sprawdzają się przy natlenianiu wody, szczególnie w płytkich zbiornikach. Skutery wodne ze względu na bardzo małe zanurzenie w połączeniu z poziomo działającym napędem strugowym bardzo dobrze napowietrzają wodę minimalizując jednocześnie ryzyko podniesienia mułu z dna. Większe łodzie motorowe z napędem śrubowym będą mogły pływać wyłącznie w najgłębszych strefach jeziora - dodaje.

Obowiązkowe są pełne zbiorniki paliwa. Motorowodniacy chcą przemieszać wodę w akwenie przed kolejnymi upałami.

  • Aktualizacja
    czwartek, 25.08.2022 r., godz. 11.49
    Aktualizacja
    czwartek, 25.08.2022 r., godz. 11.49
    Motorowodniacy zapraszają dzieci na skutery i łodzie motorowe. Można zgłaszać się na plażę od 14.00.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-2℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro