Reklama
Reklama

Wakacje się przedłużą? Nauczyciele zapowiadają akcję protestacyjną od 1 września!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Włodzimierz Hoppel

Powód? Brak porozumienia pomiędzy związkowcami i Ministerstwem Edukacji i Nauki.

Przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego nie mogą dojść do porozumienia z kierownictwem MEiN w kwestii chociażby zarobków. Związkowcy domagają się 20-procentowej podwyżki jeszcze w tym roku, a ministerstwo zaproponowało im 9-procentową podwyżkę od stycznia 2023 roku. Ale to nie wszystko. Nauczyciele chcą też powiązania ich zarobków ze średnią krajową i zwiększenia nakładów na oświatę.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

W środę ZNP zapowiedział, że od 1 września w Polsce rozpocznie się akcja protestacyjna nauczycieli. Na czym będzie polegać? Na ten moment wiadomo, że związkowcy chcą przeprowadzić "ogólnopolską akcję informacyjną mającą na celu poinformowanie społeczeństwa o narastających problemach systemu edukacji" i mają ogłosić pogotowie protestacyjne (oflagowanie i oplakatowanie szkół).

Czy to oznacza, że nauczyciele od września nie będą prowadzić lekcji? Szczegóły mają zostać przedstawione opinii publicznej w najbliższy poniedziałek, 29 sierpnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
22.61 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro