Reklama
Reklama

3000 złotych dla ogrzewających węglem. W tydzień poznaniacy złożyli 1,5 tys. wniosków

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

O dodatek węglowy mogą starać się gospodarstwa domowe, w których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Nabór wniosków prowadzony jest do 30 listopada 2022 r. Dokumenty można złożyć osobiście w siedzibie Poznańskiego Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych 1, elektronicznie za pomocą profilu zaufanego czy podpisu elektronicznego lub przesłać pocztą.

Jak ustaliło Radio Poznań, zainteresowanie w Poznaniu jest duże. Do tej pory już 1490 wniosków było przyjętych tutaj w Poznańskim Centrum Świadczeń, więc sporo jak na tydzień od możliwości złożenia wniosku. Rzeczywiście zainteresowanie jest duże. Osoby składają wnioski, jest dużo telefonów i zapytań drogą elektroniczną, jak należy postąpić, żeby taki wniosek złożyć. I najważniejsza informacja jest taka, że to źródło, na które chcemy pobrać dodatek węglowy, musi być wpisane do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków - mówi w rozmowie z dziennikarzami wicedyrektor Poznańskiego Centrum Świadczeń, Damian Napierała i dodaje, że wciąż wiele osób o dodatek węglowy pyta.

Przypominamy, że niebawem mają być też dopłaty do ogrzewania - nie tylko węglem. Rząd we wtorek przyjął projekt ustawy - więcej szczegółów tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
124.36 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro