Reklama

3000 złotych dla ogrzewających węglem. W tydzień poznaniacy złożyli 1,5 tys. wniosków

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

O dodatek węglowy mogą starać się gospodarstwa domowe, w których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Nabór wniosków prowadzony jest do 30 listopada 2022 r. Dokumenty można złożyć osobiście w siedzibie Poznańskiego Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych 1, elektronicznie za pomocą profilu zaufanego czy podpisu elektronicznego lub przesłać pocztą.

Jak ustaliło Radio Poznań, zainteresowanie w Poznaniu jest duże. Do tej pory już 1490 wniosków było przyjętych tutaj w Poznańskim Centrum Świadczeń, więc sporo jak na tydzień od możliwości złożenia wniosku. Rzeczywiście zainteresowanie jest duże. Osoby składają wnioski, jest dużo telefonów i zapytań drogą elektroniczną, jak należy postąpić, żeby taki wniosek złożyć. I najważniejsza informacja jest taka, że to źródło, na które chcemy pobrać dodatek węglowy, musi być wpisane do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków - mówi w rozmowie z dziennikarzami wicedyrektor Poznańskiego Centrum Świadczeń, Damian Napierała i dodaje, że wciąż wiele osób o dodatek węglowy pyta.

Przypominamy, że niebawem mają być też dopłaty do ogrzewania - nie tylko węglem. Rząd we wtorek przyjął projekt ustawy - więcej szczegółów tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
17.36 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro