Reklama
Reklama

3000 złotych dla ogrzewających węglem. W tydzień poznaniacy złożyli 1,5 tys. wniosków

fot. UM Poznań

O dodatek węglowy mogą starać się gospodarstwa domowe, w których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe.

Nabór wniosków prowadzony jest do 30 listopada 2022 r. Dokumenty można złożyć osobiście w siedzibie Poznańskiego Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych 1, elektronicznie za pomocą profilu zaufanego czy podpisu elektronicznego lub przesłać pocztą.

Jak ustaliło Radio Poznań, zainteresowanie w Poznaniu jest duże. Do tej pory już 1490 wniosków było przyjętych tutaj w Poznańskim Centrum Świadczeń, więc sporo jak na tydzień od możliwości złożenia wniosku. Rzeczywiście zainteresowanie jest duże. Osoby składają wnioski, jest dużo telefonów i zapytań drogą elektroniczną, jak należy postąpić, żeby taki wniosek złożyć. I najważniejsza informacja jest taka, że to źródło, na które chcemy pobrać dodatek węglowy, musi być wpisane do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków - mówi w rozmowie z dziennikarzami wicedyrektor Poznańskiego Centrum Świadczeń, Damian Napierała i dodaje, że wciąż wiele osób o dodatek węglowy pyta.

Przypominamy, że niebawem mają być też dopłaty do ogrzewania - nie tylko węglem. Rząd we wtorek przyjął projekt ustawy - więcej szczegółów tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejny dzień z ostrzeżeniami. Gdzie obowiązują alerty IMGW?
1℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro