Reklama
Reklama

Koniec prac! Tak zmieniła się ul. Morasko

fot. PIM
fot. PIM

Zakończyły się prace polegające na budowie nowego chodnika, kanalizacji deszczowej, oświetlenia i platform przystankowych. Natomiast na całej szerokości jezdni wymieniona została nawierzchnia.

Ul. Morasko zmieniła się na odcinku pomiędzy ulicami Szklarniową a Meteorytową i Deszczową. Piesi mogą czuć się tu bezpieczniej dzięki nowemu chodnikowi, a także korzystać z nowego przejścia przez ulicę i platform na przystankach autobusowych. W ostatnim etapie prac wymieniona została nawierzchnia jezdni, co podniosło także komfort kierowców - mówi Barbara Plenzler-Horvath, dyrektor ds. przygotowania i realizacji inwestycji w spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Celem inwestycji była poprawa bezpieczeństwa i funkcjonalności obecnego układu komunikacyjnego. Wcześniej na ul. Morasko brakowało infrastruktury dla pieszych. Nowy chodnik wybudowany został na całym odcinku pomiędzy ulicami Szklarniową a skrzyżowaniem z Meteorytową i Deszczową. W sumie liczy prawie 800 metrów długości. Chodnik powstał wzdłuż wschodniej strony ul. Morasko, gdzie stanowi kontynuację istniejącego już chodnika biegnącego w kierunku północnym, a następnie przenosi się na zachodnią stronę ulicy. W miejscach, gdzie różnice wysokości terenu były znaczące, wykonano mury oporowe zapobiegające osuwaniu się gruntu. Utwardzone zostały również zjazdy do posesji - informują urzędnicy PIM.

Podczas prac przebudowano także przystanki autobusowe: Deszczowa i Szklarniowa. W rejonie przystanku autobusowego Deszczowa wytyczono także nowe przejście dla pieszych.
W ramach zadania powstała także sieć kanalizacji deszczowej, która odprowadza wody opadowe z nowego chodnika oraz jezdni. Wymienione na nowe zostało również oświetlenie uliczne.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
72.24 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro