Reklama

Wydawnictwo usunie z podręcznika do HiT "kontrowersyjny fragment" nawiązujący do in-vitro

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Sweetlouise/pixabay.com

Biały Kruk ogłosił w mediach społecznościowych, że nie zgadza się z krytyką, ale bierze pod uwagę dobro społeczne.

Właśnie dlatego ma zamiar usunąć z podręcznika do Historii i Teraźniejszości kontrowersyjny fragment, który w ostatnim czasie wywołał burzę.

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak apelował w poniedziałek do nauczycieli o nie korzystanie z podręcznika autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego. Spotkał się on z krytyką ze strony wiceministra, który zarzucił mu kolportowanie kłamstwa, o czym pisaliśmy tutaj .

Jednak samo wydawnictwo Biały Kruk, choć tłumaczyło, że słowo "in-vitro" w całej książce nie pojawia się ani razu. Każde ludzkie życie jest święte i nienaruszalne w swej godności od chwili poczęcia aż do śmierci, zdecydowało się na usunięcie przysłowiowego jabłka niezgody.

Wydawnictwo zarzuciło mediom manipulację - Przypisywanie innych intencji Autorowi podręcznika "Historia i teraźniejszość. Podręcznik dla liceów i techników. Klasa 1. 1945-1979", czy jego Wydawcy można określić jedynie jako manipulację (...) Te przekazy medialne cechują się tendencyjnością i wykraczają poza ramy merytorycznej dyskusji. Posługują się one znaną techniką manipulacyjną, w której udawaną obawę wspiera się wyolbrzymioną argumentacją opierającą się na stwierdzeniach fikcyjnych lub fragmentarycznych cytatach wyrwanych z kontekstu - napisał Biały Kruk w oświadczeniu na Twitterze.

Na koniec Biały Kruk przypomniał również, że podręcznik, o którym mowa przeszedł procedurę akceptacji Ministerstwa Edukacji i Nauki i został dopuszczony do użytku szkolnego i wpisany do wykazu podręczników przeznaczonych do kształcenia ogólnego do przedmiotu Historia i teraźniejszość.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
26.26 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro