Reklama
Reklama

Kiedy tramwaje pojadą ulicą Święty Marcin? Padła data

fot. PIM
fot. PIM

Korzystanie z komunikacji miejskiej w centrum Poznania jest obecnie bardzo utrudnione.

Trwająca przebudowa ulicy Święty Marcin między Mostem Uniwersyteckim i Gwarną oraz między Ratajczaka i al. Marcinkowskiego trwają od miesięcy, a już 1 września prace rozpoczną się w rejonie Okrąglaka. Centrum Poznania zostanie wyłączone z ruchu tramwajowego. Gdy dodamy do tego remont trasy PST i zbliżający się remont Trasy Kórnickiej - wypada napisać jedynie, że pasażerowie tramwajów muszą mieć w najbliższym czasie mnóstwo cierpliwości.

Branżowy portal transport-publiczny.pl rozmawiał na temat inwestycji z zastępcą prezydenta Poznania Mariuszem Wiśniewskim. Prezydent przyznał, priorytetem miasta jest jak najszybsze przywrócenie ruchu tramwajowego na ulicy Święty Marcin w kierunku al. Marcinkowskiego. - Zakładamy, że będzie to możliwe wiosną, nawet jeśli miałyby się jeszcze toczyć jakieś inne roboty wykończeniowe poza torowiskiem - powiedział.

Już od 1 września tramwaje od strony placu Wiosny Ludów będą dojeżdżać do al. Marcinkowskiego, ale nie będzie tam można korzystać z przystanków. Pojazdy będą tam jedynie nawracać.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro