Reklama

25-latek twierdził, że sam nadział się na nóż. Było inaczej. 18-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

Zdjęcie ilustracyjne | fot. B. Szczepaniak
Zdjęcie ilustracyjne | fot. B. Szczepaniak

Wszystko rozegrało się 15 sierpnia w Kaliszu.

Do jednego z mieszkań w poniedziałek wezwano karetkę pogotowia. Okazało się, że 25-letni mężczyzna ma rany kłute klatki piersiowej. Zapewniał, że sam nadział się na nóż. Trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami, a sprawę zaczęła badać policja.

Jak podaje wlkp24.info, policjanci zatrzymali w związku z tą sprawą 18-latka z powiatu ostrowskiego. Postawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

- Działając z zamiarem ewentualnym, usiłował pozbawić życia pokrzywdzonego poprzez zadanie mu rany kłutej w okolice klatki piersiowej przy użyciu noża o długości 14 cm. Zamierzonego celu mężczyzna nie osiągnął z uwagi na udzielenie pokrzywdzonemu pomocy medycznej. Spowodował jednak u niego obrażenia ciała, które przez biegłych zostały określonego, jako zagrażające życiu - wyjaśnia w rozmowie z lokalnym portalem Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Nastolatek częściowo przyznał się do winy. Zapewnił, że nie działał z zamiarem pozbawienia życia. Aresztowano go na 3 miesiące. Grozi mu dożywocie.

  • Aktualizacja
    czwartek, 18.08.2022 r., godz. 21.59
    Aktualizacja
    czwartek, 18.08.2022 r., godz. 21.59
    25-latek raniony nożem zmarł w czwartek w kaliskim szpitalu.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro