Reklama
Reklama

25-latek twierdził, że sam nadział się na nóż. Było inaczej. 18-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

Zdjęcie ilustracyjne | fot. B. Szczepaniak
Zdjęcie ilustracyjne | fot. B. Szczepaniak

Wszystko rozegrało się 15 sierpnia w Kaliszu.

Do jednego z mieszkań w poniedziałek wezwano karetkę pogotowia. Okazało się, że 25-letni mężczyzna ma rany kłute klatki piersiowej. Zapewniał, że sam nadział się na nóż. Trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami, a sprawę zaczęła badać policja.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Jak podaje wlkp24.info, policjanci zatrzymali w związku z tą sprawą 18-latka z powiatu ostrowskiego. Postawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

- Działając z zamiarem ewentualnym, usiłował pozbawić życia pokrzywdzonego poprzez zadanie mu rany kłutej w okolice klatki piersiowej przy użyciu noża o długości 14 cm. Zamierzonego celu mężczyzna nie osiągnął z uwagi na udzielenie pokrzywdzonemu pomocy medycznej. Spowodował jednak u niego obrażenia ciała, które przez biegłych zostały określonego, jako zagrażające życiu - wyjaśnia w rozmowie z lokalnym portalem Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Nastolatek częściowo przyznał się do winy. Zapewnił, że nie działał z zamiarem pozbawienia życia. Aresztowano go na 3 miesiące. Grozi mu dożywocie.

  • Aktualizacja
    czwartek, 18.08.2022 r., godz. 21.59
    Aktualizacja
    czwartek, 18.08.2022 r., godz. 21.59
    25-latek raniony nożem zmarł w czwartek w kaliskim szpitalu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
5℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
2.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro