Reklama
Reklama

Sypał solą na placu Wielkopolskim, by nie rosły chwasty. Dostał mandat

fot. Lidia Dudziak
fot. Lidia Dudziak

Widok "tajemniczego" proszku rozsypywanego przez kilka tygodni na placu Wielkopolskim zaniepokoił mieszkańców okolicy.

Mieszkańcy zwrócili się z prośbą o pomoc do radnej Lidii Dudziak, a ta wystosowała interpelację w tej sprawie. - Nie wiadomo co to jest. W miejscu rozsypywania proszku spacerują matki z małymi dziećmi, mieszkańcy ze swoimi pupilami. Czy to działanie jest zgodne z prawem? Proszę o sprawdzenie co to za proszek, czy nie szkodzi ludziom i zwierzętom. Proszę o poinformowanie mieszkańców, że nic im i ich zwierzętom nie grozi. W przeciwnym razie proszę o interwencję w tej sprawie odpowiednich służb i Sanepidu - napisała.

Reakcja była szybka. Na miejsce wysłano strażników miejskich, którzy ustalili, że tajemnicza substancja to... sól drogowa. Gospodarz budynku rozsypywał ją na chodniku w celu zwalczania chwastów. Ukarano go mandatem karnym.

Nie jest to pierwszy przypadek stosowania soli drogowej na chwasty w Poznaniu. O podobnej praktyce pisaliśmy już na naszym portalu. Stosowano ją na osiedlu Batorego w maju. Wówczas poinformowano nas, że na terenie PSM obowiązuje zakaz stosowania chlorku sodu, teren posprzątano, a firmy świadczące usługi gospodarzy domów poinformowano, by przestrzegały zakazu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
9.98 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro