Reklama
Reklama

Kradzież rozbójnicza, rozbój i atak na policjantów. 32-latek już wcześniej był poszukiwany

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja

Mężczyzna trafił do aresztu na 3 miesiące.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kole zatrzymali 32-letniego mieszkańca gminy Grzegorzew oraz 36-letniego mieszkańca gminy Koło. Mężczyźni grozili pozbawieniem życia i pobiciem mieszkańcowi gminy Osiek Mały, a następnie zabrali pieniądze w kwocie 600 złotych.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Agresywny 32-latek odpowie także za rozbój na 55-letnim mężczyźnie, któremu ukradł telefon oraz za znieważenie interweniujących policjantów. Ponadto okazało się, że był on poszukiwany przez prokuraturę w związku z licznymi przestępstwami, których dopuścił się pod koniec 2021 roku. Sprawa dotyczy m. in. kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, a także niezatrzymania się do kontroli drogowej. Mieszkaniec gminy Grzegorzew miał wówczas przy sobie narkotyki oraz szarpał się z policjantami podczas zatrzymania - relacjonuje st. asp. Daniel Boła, oficer prasowy policji w Kole.

32-latek trafił do aresztu na okres 3 miesięcy. Zatrzymanemu za liczne przestępstwa grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Jego 36-letni kompan za dokonanie wymuszenia rozbójniczego może trafić do więzienia na 10 lat.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
63.62 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro