Reklama
Reklama

Ogrody: w nocy łapał za klamki zaparkowanych samochodów

Zdjęcie ilustracyjne | fot. BezeVision / unsplash.com

Prawdopodobnie szykował się do kradzieży.

O sprawie poinformował nas Czytelnik. - W nocy z czwartku na piątek około godziny 1:30 mężczyzna w wieku około 40 lat postawnej postury, w okolicy skrzyżowania ulic Miodowej z Radosną przechodził wzdłuż zaparkowanych samochodów łapiąc każdy z nich za klamkę i próbując otworzyć drzwi, najpewniej w celu kradzieży pojazdu lub przedmiotów w nim pozostawionych przez właściciela, który zapomniałby o zamknięciu auta - wyjaśnia. - Gdy dostrzegłem ten proceder, krzyknąłem z posesji do pana, czemu łapie za klamki, na co stwierdził stojąc akurat przy drugim z rzędu samochodzie, który próbował otworzyć, że pierwszy samochód jest jego kolegi, a drugi jego i chce do niego wejść. Jednocześnie odgrażał się, a po kilku sekundach, gdy ulicą nadjeżdżała taksówka, zaczął uciekać w stronę ulicy Bukowskiej - dodaje.

Czytelnik podkreśla, że samochody z całą pewnością nie należy do mężczyzny, bo zna ich właścicieli. - Prosiłbym o nagłośnienie sprawy, aby przestrzec właścicieli samochodów pozostawionych na noc na ulicy przed tego typu złodziejami - kończy.

Sprawa nie została zgłoszona policji, bo ostatecznie do przestępstwa nie doszło. Apelujemy jednak do właścicieli aut o wzmożoną czujność i zamykanie pojazdów pozostawianych na parkingach.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia. Mają być burze z gradem
28℃
18℃
Poziom opadów:
1.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
13.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro