Reklama
Reklama

Ukradli ciągnik z przyczepą i ukryli... w zaroślach

fot. KPP Wolsztyn

W ubiegłym tygodniu do policjantów zgłosił się mieszkaniec Wolsztyna informując, że nieznany sprawca, bądź sprawcy ukradli należący do niego ciągnik rolniczy Zetor wraz z przyczepą. Do kradzieży miało dojść na terenie Wielkiej Wsi. Właściciel wycenił straty na 35.000 złotych.

Policjanci udali się na miejsce. Jednak wstępnie nie znaleźli śladów mogących przyczynić się do ustalenia sprawców kradzieży. Jeszcze tego samego dnia, weryfikując gromadzone w sprawie informacje policjanci dotarli do jednego z mieszkańców tej miejscowości. Dzięki jego pomocy udało się wytypować sprawców. Jeden z nich znany był policjantom z uwagi na popełnione wcześniej przestępstwa.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania obu mężczyzn. Dały one efekt następnego dnia, kiedy mundurowi zapukali do drzwi jednego z nich. Jak się okazało w domu oprócz gospodarza był również podejrzewany o udział w przestępstwie jego znajomy. Obaj doprowadzeni zostali do policyjnego aresztu. Zachowanie pierwszego z zatrzymanych wyraźnie wskazywało na to, że jest nietrzeźwy, a przeprowadzone pod tym kątem badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Z kolei drugi mężczyzna był trzeźwy - relacjonuje asp. sztab. Wojciech Adamczyk, oficer prasowy policji w Wolsztynie.

Policjanci przesłuchali go i potwierdzili jego udział w kradzieży. Mężczyzna usłyszał zarzut, do którego się przyznał, złożył też wyjaśnienia w tej sprawie. Następnego dnia zarzut kradzieży poprzez włamanie usłyszał drugi z zatrzymanych. Mężczyzna, podobnie, jak jego kompan przyznał się do popełnienia przestępstwa - dodaje.

Szybko udało się ustalić, gdzie znajduje się ciągnik z przyczepą. Ukryte zostały w okolicy Starego Jaromierza. Mundurowi, którzy pojechali we wskazane miejsce, potwierdzili uzyskaną informację i zabezpieczyli odzyskane w ten sposób mienie. Zarówno ukryty w wysokich zaroślach ciągnik, jak i odłączona od niego i ukryta kilkaset metrów dalej przyczepa wróciły do właściciela - dodaje rzecznik.

Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
18.34 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro