Reklama
Reklama

Powstanie Warszawskie uczczone w Poznaniu nie do końca w ciszy. Strażacy uruchomili syreny we wszystkich autach

fot. KM PSP Poznań
fot. KM PSP Poznań

Obchody odbyły się w poniedziałek.

Jak informowaliśmy już wcześniej, prezydent Poznania zdecydował, by o 17.00 1 sierpnia nie uruchamiać miejskich syren w trosce o uchodźców z Ukrainy, którzy przebywają w naszym mieście. I rzeczywiście syreny nie zostały uruchomione w Godzinę W. Ale głośno rocznicę postanowili uczcić strażacy.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

- Komenda Miejska PSP w Poznaniu przyłączyła się do ogólnopolskiej inicjatywy uczczenia 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Punktualnie o 17:00, zgodnie z historyczną godziną rozpoczęcia walk w stolicy, wszystkie samochody będące na stanie poznańskiej Komendy wyjechały przed garaże i włączono w nich sygnały świetlno-dźwiękowe. W ten o to symboliczny sposób, przez jedną minutę, oddano hołd bohaterom biorących udział w walce o Niepodległą Polskę - poinformowała Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
14.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro