Reklama
Reklama

Strzelania i ćwiczenia na poligonie w Biedrusku. Może być głośno nawet w nocy

fot. CSWL Poznań
fot. CSWL Poznań

Ćwiczenia zaplanowano na cały sierpień.

- Strzelania i ćwiczenia realizowane będą od poniedziałku do soboty w godz. 07:00-15:00 i 20:00- 02:00. Ponadto na terenie poligonu Biedrusko realizowane są całoroczne polowania indywidualne i zbiorowe na terenie obwodów łowieckich nr 116, 181 i 186 kół łowieckich nr 79 "Orzeł", nr 81 "Drop" i nr 86 "Sokół" - podaje Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.

Na teren poligonu nie można wchodzić. Upoważnione do tego są jedynie osoby posiadające przepustki. Nie można też rejestrować obrazu i dźwięku na terenie poligonu. - Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu nie ponosi odpowiedzialności za pojawiające się w przewodnikach turystycznych, aplikacjach, mediach i portalach społecznościowych nieautoryzowane informacje nt. dostępności terenu poligonu - dodaje.

- Osoby łamiące zakaz wstępu, o którym szczegółowe informacje znajdują się na wjazdach, naraża się na utratę zdrowia i życia, a także na mandat karny za popełnione wykroczenia, do których zalicza się m.in.: nieuprawnione przebywanie na terenie wojskowym, złamanie zakazu ruchu w obydwu kierunkach (który dotyczy również rowerzystów), wjazd pojazdem silnikowym do lasu, wyprowadzenie psa bez możliwości jego kontroli (smyczy), rejestracja obrazu i dźwięku.

Wojsko wyjaśnia, że podniesione szlabany przy głównych wjazdach na poligon nie oznaczają, że można na teren wjechać. - Przy każdym wjeździe, nie tylko głównym, stoją tablice ostrzegawcze, które nie znalazły się tam przypadkiem. Napisy: "wstęp wzbroniony czy "stój - ostre strzelanie" odzwierciedlają stan faktyczny i to one są adresowane przede wszystkim do osób cywilnych. Ponadto, w dobrze widocznych miejscach ustawione są maszty z koszami (kulami). Kosze (kule) na masztach podnoszone są na czas strzelania w celu dodatkowego ostrzeżenia osób cywilnych przed wkroczeniem na zagrożony teren.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Rekordowy wrzesień w Poznaniu pod względem pogody. I to nie jest dobra informacja
22℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
11.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro