Reklama

Strzelania i ćwiczenia na poligonie w Biedrusku. Może być głośno nawet w nocy

fot. CSWL Poznań
fot. CSWL Poznań

Ćwiczenia zaplanowano na cały sierpień.

- Strzelania i ćwiczenia realizowane będą od poniedziałku do soboty w godz. 07:00-15:00 i 20:00- 02:00. Ponadto na terenie poligonu Biedrusko realizowane są całoroczne polowania indywidualne i zbiorowe na terenie obwodów łowieckich nr 116, 181 i 186 kół łowieckich nr 79 "Orzeł", nr 81 "Drop" i nr 86 "Sokół" - podaje Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Na teren poligonu nie można wchodzić. Upoważnione do tego są jedynie osoby posiadające przepustki. Nie można też rejestrować obrazu i dźwięku na terenie poligonu. - Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu nie ponosi odpowiedzialności za pojawiające się w przewodnikach turystycznych, aplikacjach, mediach i portalach społecznościowych nieautoryzowane informacje nt. dostępności terenu poligonu - dodaje.

- Osoby łamiące zakaz wstępu, o którym szczegółowe informacje znajdują się na wjazdach, naraża się na utratę zdrowia i życia, a także na mandat karny za popełnione wykroczenia, do których zalicza się m.in.: nieuprawnione przebywanie na terenie wojskowym, złamanie zakazu ruchu w obydwu kierunkach (który dotyczy również rowerzystów), wjazd pojazdem silnikowym do lasu, wyprowadzenie psa bez możliwości jego kontroli (smyczy), rejestracja obrazu i dźwięku.

Wojsko wyjaśnia, że podniesione szlabany przy głównych wjazdach na poligon nie oznaczają, że można na teren wjechać. - Przy każdym wjeździe, nie tylko głównym, stoją tablice ostrzegawcze, które nie znalazły się tam przypadkiem. Napisy: "wstęp wzbroniony czy "stój - ostre strzelanie" odzwierciedlają stan faktyczny i to one są adresowane przede wszystkim do osób cywilnych. Ponadto, w dobrze widocznych miejscach ustawione są maszty z koszami (kulami). Kosze (kule) na masztach podnoszone są na czas strzelania w celu dodatkowego ostrzeżenia osób cywilnych przed wkroczeniem na zagrożony teren.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
44.10 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro