Reklama
Reklama

Stało się: trasa PST już bez tramwajów. Niektórzy pasażerowie zaskoczeni

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Włodzimierz Hoppel

Skarżą się, że informacja o planowanym remoncie była zbyt słaba.

Od poniedziałku nie pojedziemy tramwajem po trasie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. Rusza zapowiadany od miesięcy gruntowny remont całej pestki. A to oznacza, że od nocy z niedzieli na poniedziałek nie kursują tędy tramwaje. Informowaliśmy o tym chociażby TUTAJ.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Choć informacje o remoncie pojawiają się m.in. w mediach od miesięcy, a z jeszcze większą intensywnością od tygodni, są osoby, które o zmianach nie wiedziały. Od godzin porannych zdarza się, że pojedynczy pasażerowie pojawiają się na przystankach trasy w oczekiwaniu na tramwaj, który nie przyjedzie.

- Na przystankach, na których są elektroniczne wyświetlacze, emitowane są komunikaty o tym, że trasa PST jest od poniedziałku wyłączona z ruchu - mówi nam pracownik centrali Nadzoru Ruchu MPK. - Być może nasi pracownicy będą pojawiać się na przystankach, jeśli zdarzy się, że ktoś będzie uparcie stał na przystanku w oczekiwaniu na tramwaj - dodaje.

Pierwsze dni remontu, a tym samym zastępczej komunikacji miejskiej, z pewnością będą wymagające. Przyzwyczaić się do nowych realiów muszą nie tylko pasażerowie, ale też kierowcy i motorniczowie MPK. Przypomnijmy, że wzdłuż PST uruchomiono linię autobusową "za tramwaj" T12. Kursuje z Os. Sobieskiego do przystanków tramwajowych Żniwna i Armii Poznań, gdzie można przesiąść się na linie tramwajowe nr 4, 10, 15 i 96 jadące z Połabskiej oraz z Błażeja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
22.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro