Reklama

Chciał spieniężyć skradziony przedmiot ale nie potrafił wyjaśnić, skąd to ma

fot. Komenda Powiatowa Policji w Pile

Do komendy w Pile wpłynęło zawiadomienie o kradzieży, do której doszło w ubiegły weekend.

Na terenie jednego z zakładów w Pile zostały skradzione młotowiertarki o wartości 4 tysiące złotych.

We wtorek, 26 lipca funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego podczas służby zauważyli siedzącego na ławce mężczyznę, który pił alkohol. W związku z podejrzeniem popełnienia wykroczenia podeszli i rozpoczęli legitymowanie mężczyzny. W trakcie czynności zauważyli, że za ławką znajdowały się elektronarzędzia. 52-latek nie potrafił logicznie wytłumaczyć do kogo należą przedmioty i skąd pochodzą. - informuje st. sierż. Wojciech Zeszot z pilskiej policji.


Mundurowi podejrzewali, że narzędzia mogą pochodzić z kradzieży, dlatego skontaktowali się z oficerem dyżurnym i jak się okazało narzędzia były przedmiotami skradzionymi kilka dni wcześniej. Jak podał st. sierż. Wojciech Żeszot, mężczyzna przyznał się do kradzieży i został zatrzymany. Okazało się, że wcześniej był pracownikiem zakładu, którego okradł. Wiedział, gdzie w zakładzie znajdują się wartościowe przedmioty. Kiedy 52-latek chciał spieniężyć łup, każdy lombard odmawiał zakupu towaru od niego, ponieważ mężczyzna nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć, skąd ma narzędzia.

Sprawca odpowie za dokonanie kradzieży, za którą przepisy Kodeksu Karnego przewidują karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności - poinformował st. sierż. Wojciech Zeszot.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
7.20 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro