Reklama
Reklama

Zamiany w SPP. Od przyszłego tygodnia zostaną wydłużone godziny za płatne parkowanie

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Przemysław Łukaszyk
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Przemysław Łukaszyk

Od przyszłego tygodnia płatne parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania będzie obowiązywać do godziny 20:00.

Obecnie opłaty za postój na obszarze Strefy Płatnego Parkowania obowiązują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 18:00. Przypominamy, że od 1 sierpnia godziny funkcjonowania "strefy" zostaną wydłużone o 2 godziny. Zmiana dotyczy terenów Łazarza, Wildy, części Jeżyc oraz Śródki, Zagórza i Ostrowa Tumskiego. Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania, czyli na Starym Mieście i fragmencie Jeżyc od ul. Roosevelta do ul. Polnej godziny płatnego postoju (8:00 - 20:00 od poniedziałku do piątku i 8:00 - 18:00 w soboty) nie zmienią się.

Wiosenne last minute dla twojej skóry! Zabiegi DERMALOGICA oraz peelingi PEEL MISSION w promocyjnej cenie -15%. Rezerwacja Tel. 607 608 867-> online www.wonderland.pl
REKLAMA

Nowe godziny obowiązywania opłat za parkowanie zostały przyjęte przez Radę Miasta Poznania podczas sesji w czerwcu br. i stanowią odpowiedź na głosy płynące ze strony mieszkańców - przypomina Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Kierowcy mieszkający przy ulicach objętych Strefą Płatnego Parkowania wielokrotnie zwracali uwagę na problem ze znalezieniem miejsca postojowego po godzinie 18:00, kiedy wracają do domów, a opłaty za postój przestają obowiązywać - mówi Piotr Libicki, zastępca dyrektora ZDM ds. Przestrzeni Publicznej. To również jeden z najważniejszych wniosków płynących z przeprowadzonej pod koniec ubiegłego roku ankiety mieszkańców. Liczymy, że wydłużenie godzin działania "strefy" do 20:00 poprawi dostępność miejsc postojowych dla osób mieszkających przy objętych nią ulicach - dodaje.

Nowe godziny obowiązywania opłat za postój to nie jedyne zmiany w SPP w tym roku. 3 października br. płatnym parkowaniem objęte zostaną ulice: Berdychowo, Piotrowo i Św. Roch, czyli obszar ograniczony ulicami Wyszyńskiego, Jana Pawła II, Krzywoustego oraz korytami Warty i Cybiny - zapowiada rzeczniczka.

Ponadto zmienione zostaną granice istniejącej SPP / ŚSPP na Łazarzu i Starym Mieście. W obszar płatnego postoju zostanie włączona północna strona ul. Hetmańskiej oraz wschodnia strona ulic Reymonta i Przybyszewskiego. Za postój trzeba będzie zapłacić w rejonie Cytadeli na ul. Pułaskiego i Armii Poznań, a także na pozostających dotychczas poza "strefą" fragmentach ul. Cichej, al. Niepodległości i w sąsiedztwie dworca PKP Poznań Garbary. Korekta granic SPP / ŚSPP również zacznie obowiązywać od 3 października br. - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW! Obowiązuje do środy
10℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro