Reklama
Reklama

Porwanie 14-latki w Poznaniu: 39-latka może stracić władzę rodzicielską

fot. LT
fot. LT

Kobieta ma troje dzieci.

Już w poniedziałek pisaliśmy, że 39-latka i 17-latek zaangażowani w porwanie i zgwałcenie 14-latki trafili do aresztu na 3 miesiące. Grozi im do 15 lat więzienia za to, że wspólnie i w porozumieniu uprowadzili i pozbawili wolności, stosowali przemocy w celu zmuszenia do określonego zachowania, zgwałcili ze szczególnym okrucieństwem oraz utrwalali przy pomocy telefonu komórkowego treści o charakterze seksualnym, w szczególności gwałt.

Okazuje się, że więzienie może nie być jedyną karą dla 39-latki, która jest uważana przez prokuraturę za prowodyrkę porwania. Kobieta ma troje dzieci, w tym 13-latkę, która uczestniczyła w porwaniu (córka wraz z 2 nastolatkami przebywa w schronisku dla nieletnich). Prokurator Łukasz Wawrzyniak z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu w rozmowie z Polską Agencją Prasową przyznał, że prokuratura z poznańskiego Starego Miasta będzie występowała do sądu rodzinnego z wnioskami o pozbawienie władzy rodzicielskiej podejrzanej 39-latki.

Sąd, na wniosek prokuratury, ma się przyjrzeć opiece i sprawowanej władzy rodzicielskiej przez kobietę.

Przypomnijmy, że powodem porwania miał być dług w wysokości 20 złotych i to, że 14-latka miała nazwać 39-latkę w wulgarny sposób. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Rekordowy wrzesień w Poznaniu pod względem pogody. I to nie jest dobra informacja
22℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro