Reklama
Reklama

Jeździ po cukier do Niemiec, bo tam jeszcze jest po starej cenie. Przedsiębiorca znalazł sposób na zbicie ceny

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Chodzi o przedsiębiorcę, który w Lesznie ma kilka sklepów.

Jak informuje portal leszno24.pl, właściciel kilku sklepów z artykułami spożywczymi nie nadąża przywozić cukru zza zachodniej granicy. Cukrowa afera spowodowała, że towar zdrożał aż do 8 zł za 1kg paczki cukru. Ludzie wciąż w panice, że go zabraknie wykupują w sklepie, ile się da. Przedsiębiorcy z trudem uzupełniają luki na sklepowych półkach.

Leszczyński przedsiębiorca wziął się na sposób i do swoich sklepów przywozi z Niemiec po kilka ton cukru wyprodukowanego w Polsce. - Na razie cukier jest po starej cenie, utrzymującej się od około 10 lat - powiedział dla leszno24.pl przedsiębiorca z Leszna.

Obecnie sprowadzony cukier jest dostępny w trzech sklepach "Krzyś" w Lesznie w cenie 5,99 zł za kilogram, co może nieco spowolni napędzany wzmożonym popytem wzrost cen w innych leszczyńskich sklepach - informuje leszczyński portal.

Właściciel sklepów przywołał podobną sytuację, która miała miejsce 10 lat temu - Po odblokowaniu dostaw, ceny pozostały na wyższym poziomie. Przypuszczam, że tym razem będzie podobnie i możemy zapomnieć o cukrze po 3 zł, a nowa cena ustabilizuje się na poziomie 5-6 zł.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
12.06 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro