Reklama

Jarosław Kaczyński w niedzielę wciąż z wizytą w Wielkopolsce. "My nie łamiemy prawa i konstytucji, a to zapowiada Donald Tusk"

fot. Tomasz Wojtasik / PAP
fot. Tomasz Wojtasik / PAP

Prezes PiS odwiedził dziś Gniezno i Konin.

O godzinie 13:00 Jarosław Kaczyński spotkał się z wyborcami w Gnieźnie. Cieszę się, że jestem w Gnieźnie, w mieście królewskim. W świadomości wielu pokoleń Polaków utkwiło to, że to miasto było pierwszą stolicą Polski. Do dziś odnajdujemy pewne zależności w początkach naszego państwa z teraźniejszością - mówił.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Prezes PiS w swojej przemowie odniósł się między innymi do sytuacji na świecie. Nasze państwo dawało radę sobie już dużo wcześniej. Teraz mamy wojnę na Ukrainie, dochodzi tam do zbrodni. Jednocześnie na Zachodzie mamy sojusznika, który tak naprawdę ma silne tendencje do dominacji - mówił, podkreślając, że obecna władza zrobi wszystko, by Polska była państwem niezależnym. Dodał, że choć polityka niemiecka dąży do dominacji, Polska nie jest gotowa do żadnych ustępstw. Zaznaczył też, że dościgamy zachód.

Kaczyński podkreślił po raz kolejny, że "jedyną demokratyczną partią w Polsce jest dziś Prawo i Sprawiedliwość". My nie łamiemy prawa i Konstytucji, a to zapowiada Donald Tusk, mówiąc, że będzie się siłą wynosić prezesów państwowych instytucji. To zapowiedź upadku praworządności w Polsce - mówił.

Prezes PiS mówił też o wzmacnianiu bezpieczeństwa, realizacji realizację polityki społecznej. Zapowiadał, że po wygranych wyborach politycy partii rządzącej będą robić jeszcze więcej. Dodał, że wśród głównych celów jest polityka mieszkaniowa. Podkreślał też, jak ważna jest inwestycja w obronność, co ma dać Polakom poczucie bezpieczeństwa. Po raz kolejny zapewniał też, że na przykład węgla nie zabraknie, podkreślał, że to "fake newsy".

Musimy być silni, bo siła odstrasza. Ale my nie chcemy wojny, my chcemy odstraszyć. Idziemy w tym kierunku i będziemy w dalszym ciągu szli - mówił. Mówię o tym wszystkim, by przekonać Państwa do głosowania na Prawo i Sprawiedliwość. I proszę o przekonywanie innych do tego oraz by nie ulegali temu, że w Polsce dzieje się coś złego - dodał na spotkaniu w Gnieźnie prezes.

Później Jarosław Kaczyński udał się do kolejnego miasta w Wielkopolsce. Wizyta o godzinie 16:00 rozpoczęła się w Koninie. Przyjeżdżam do Konina z wielką radością, mimo że byłem tu wiele razy. Widzę, że to miasto się zmienia, że Polska się zmienia. Wszystko to dzieje się pomimo zaciekłego sprzeciwu opozycji - mówił witając się z wyborcami i podkreślał, że plan zmian w Polsce wciąż jest realizowany.

Po raz kolejny podkreślał, że po 7 latach PiS dochody państwa są większe o ponad 820 mld zł, mówił też o obniżaniu podatków. Znajdujemy się w sytuacji kryzysu, gdzie panuje wojna, gdzie zmagaliśmy się z COVID. My widzimy, że nie jest czas na podziały, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że jeżeli nie będziemy mieli silnego państwa to będzie źle - mówił. Nasza formacja nigdy nie zagrozi wolności ludzi. I jednocześnie dążymy do tego, żeby ten trudny czas Polska mogła dobrze przetrwać nie rezygnując z szybkiego rozwoju, z modernizacji armii i z programów społecznych - dodał.

Wiele jest jeszcze do zrobienia i chcę obiecać, że będziemy realizować naszą politykę, jeżeli uzyskamy poparcie społeczeństwa. Jednym z takich aspektów jest reforma sądownictwa - zapowiadał. Nie chcemy Polski, gdzie pewna grupa kpi z reszty społeczeństwa. My doprowadzimy do takiego stanu, że przyzwoitość będzie w Polsce realizowana - podkreślił. Wybór na dziś jest bardzo prosty. Z jednej strony mamy opcję zewnętrzną z kierowniczą rolą Niemiec. Dlatego w polskim interesie i interesie całej Europy jest to, aby nie dopuścić do podporządkowania - dodał.

Zarówno w Gnieźnie, jak i w Koninie na wizytę prezesa PiS czekali nie tylko jego zwolennicy, ale też przeciwnicy. Przyszli z transparentami i głośno wyrażali swoje zdanie na temat prezesa i partii rządzącej. Spotkania były zabezpieczane przez policjantów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro