Reklama
Reklama

Jarosław Kaczyński na Politechnice Poznańskiej: "dziś nie ma formacji politycznej, która obiecuje, że będzie realizować politykę taką jak my"

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

Spotkanie odbywa się na Politechnice Poznańskiej.

Zgodnie z zapowiedziami po wizycie w Kórniku Jarosław Kaczyński przyjechał do Poznania. Z wyborcami spotkał się na Politechnice Poznańskiej.
Na początku prezes skomentował protest z Kórnika, mówiąc, że przed hotelem pojawiła się grupa "rozwrzeszczanych osób, które upadły bardzo nisko". Kiedy wygraliśmy wybory, to agresja przybrała na sile, a nasi przeciwnicy otwarcie mówili o atakach na nas. To zostało wniesione do życia publicznego z zewnątrz - mówił.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Prezes PiS odniósł się też do sytuacji w kraju. Musimy wyjść z tego ślepego zaułka, aby zapewnić naszemu państwu przede wszystkim bezpieczeństwo - to trzeba zapewnić Polsce. Musimy także zapewnić społeczeństwu bezpieczeństwo socjalne i równość szans - mówił.

Po przejęciu władzy przez nas okazało się, że są środki na działanie. Zwiększyliśmy budżet o 820 mld zł. Zrobiliśmy to nie podnosząc podatków. Obniżyliśmy PIT, CIT, ale również VAT na gaz, paliwo, czy żywność - przekazał. W tym roku na politykę społeczną przeznaczymy ponad 60 mld zł. Zwiększyliśmy wydatki na służbę zdrowia, czy oświatę. Postęp nastąpił również w zwiększeniu dofinansowań na inwestycje - w tym okręgu 75% na drogi - wymieniał.

Kaczyński na spotkaniu w Poznaniu przyznał, że nadal największym problemem jest brak mieszkań. Przyznał, że to punkt rządu, który nie jest taki, jakim być powinien Dodał, że w najbliższym czasie sytuacja może nie ulec zmianie.

Prezes PiS, podkreślał, że chce aby Polska była państwem niezależnym od nikogo. Chce się nam z zewnątrz pewne sprawy narzucać, zabierać pieniądze. Kanclerz Niemiec w ostatnim wywiadzie głosi zjednoczenie Europy pod przewodnictwem Niemiec - my się na to nie zgadzamy - komentował.

Dziś nie ma formacji politycznej, która obiecuje, że będzie realizować politykę taką jak my. Polityka społeczna to pewna całość, gdzie nie możemy zapominać o kwestionowaniu naszej roli w Europie - to trzeba odrzucić - mówił w Poznaniu prezes PIS. Pewna formacja, która chce w Polsce wygrać wybory zapowiada, nie wprost, że demokracja będzie łamana. Zapowiadają, że będą prowadzić politykę podporządkowania - dodał.


Kaczyński podkreślał także, że nie może być tak, że Polsce potrzebna jest naprawa wymiaru sprawiedliwości. Dodał, że konieczna jest zmiana sądownictwa w Polsce. Kiedy jeździłem po Polsce,jeszcze przed naszym zwycięstwem,to dwie sprawy budziły duże zainteresowanie
- pierwsza to emerytury, a druga to sądy. I ta druga sprawa jest wciąż otwarta - zaznaczył Kaczyński.

Trzeba sobie odpowiedzieć, czy w Polsce mają być normalne rządy prawa, konstytucji i normalny rząd który realizuje elementarne interesy Narodu. Na ten moment jest jedna opcja dla Polski, dla jej rozwoju - dodał i na koniec swojego oficjalnego przemówienia, również w Poznaniu wspomniał swojego zmarłego brata. Jak mówił, choć jest daleko od prezydenta Poznania, ale dziękuje mu, że w Poznaniu jest skwer im. Marii i Lecha Kaczyńskich.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
15.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro