Reklama

Wizyta Jarosława Kaczyńskiego budzi dużo emocji w Kórniku. Protestujący przynieśli jajka

fot. L.T.
fot. L.T.

Prezes Praw i Sprawiedliwości spotyka się dziś z wyborcami w Wielkopolsce.

Przed budynkiem Przylądku Daglezja w Kórniku zebrała się grupa osób. Miejsce to ochrania kordon policji.

O "odpowiednie przywitanie" prezesa apelował wczoraj pochodzący z Kórnika Roman Giertych. Do udziału w spotkaniu zachęca też Stowarzyszenie My Kórniczanie oraz Magdalena Kosakowska, kandydatka na burmistrzynię Kórnika w poprzednich wyborach.

Protestujący wywołują nie tylko prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, ale też posłankę Jadwigę Emilewicz i posła Bartłomieja Wróblewskiego. Przynieśli jajka, które jak krzyczą zamierzają podarować prezesowi, bo pojawił się w Kórniku, gdzie jest ich dostatek. Mają transparenty. Wykrzykują też wiele niecenzuralnych haseł. Jest dużo emocji. Wszystko można zobaczyć w naszej relacji:
  • Aktualizacja
    sobota, 23.07.2022 r., godz. 15.43
    Aktualizacja
    sobota, 23.07.2022 r., godz. 15.43
    Prezes, podczas przemówienia, odniósł się do osób, które zebrały się przed budynkiem. Jak mówił z tego co przeczytał na plakietkach nie ma aż tak wielu niecenzuralnych słów i "porównań do Palikota". Jak mówił są to ofiary manipulacji. "Oglądają TVN i większość portali i są wprowadzani w błąd". Dodał, że ta władza nie stosuje takich metod wobec mediów jak poprzednia, podając między innymi za przykład działania w redakcji Tygodnika Wprost.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
20.03 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro