Reklama
Reklama

Roman Giertych zachęca mieszkańców Kórnika aby "powitali gorąco" Kaczyńskiego

fot. Bartłomiej Zborowski / PAP (2007)
fot. Bartłomiej Zborowski / PAP (2007)

Spotkanie ma się odbyć w sobotę.

O tym, że prezes Prawa i Sprawiedliwości pojawi się w Poznaniu wiadomo nie od dziś. Jednak już od początku tygodnia na łamach naszego portalu informowaliśmy, że pojawiły się problemy. Do dziś nie było oficjalnie wiadomo, gdzie spotkania z Jarosławem Kaczyńskim będą miały miejsce. W grę wchodziła sala w Zalasewie, na co nie zgodzili się zarówno szkoła, jak i sołtys oraz gmina. Wymieniano też sale UAM, MTP i Politechniki Poznańskiej.

Dziś ustaliliśmy, że prezes PiS pojawi się o godzinie 15:00 w Przylądku Daglezja w Kórniku a następnie o godzinie 18:00 w Centrum Wykładowo - Konferencyjnym Politechniki Poznańskiej przy ulicy Piotrowo.

Do sprawy odniósł się w mediach społecznościowych, Roman Giertych, który od urodzenia mieszkał w Kórniku. Zachęcam moich ziomków z Kórnika, aby przyszli pod salę, gdzie z przywiezionymi przez siebie klakierami spotka się Jarosław Kaczyński. Przywitajmy wodza gorąco, aby zapamiętał moją rodzinną miejscowość. Niech Biała Dama z Zamku Kórnickiego nie da mu w nocy zasnąć! - czytamy.

Do udziału w spotkaniu zachęca też Stowarzyszenie My Kórniczanie oraz Magdalena Kosakowska, kandydatka na burmistrzynię Kórnika w poprzednich wyborach.

Znany z otwartości prezes PiS ponoć upolował jednak miejsce tajnego wiecu z wybrańcami w powiecie poznańskim. Ma się on odbyć w sobotę o godzinie 15:00 w kórnickim hotelu Daglezja. Przywitajmy go specjalnością Kórnika. Bo jak wiadomo w kurniku mamy pod dostatkiem jaj. To co? Zrobimy największą w Polsce jajecznicę? - piszą organizatorzy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Piękna wiosna i tłumy na Cytadeli. Warto korzystać, bo przed nami załamanie pogody
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
8.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro