Reklama
Reklama

Upały w Wielkopolsce. Na A2 sprawdzali, jak przewożone są łatwo psujące się artykuły spożywcze

fot. WITD Poznań
fot. WITD Poznań

Upały w Wielkopolsce przez kilka ostatnich dni dawały się wszystkim we znaki. Takie temperatury mogą wpływać również na jakość przewożonych produktów spożywczych. Właśnie dlatego, żeby sprawdzić warunki, w jakich przewożone były łatwo psujące się artykuły spożywcze, inspektorzy z Poznania, Leszna, Gniezna i Konina sprawdzali 20 lipca pojazdy chłodnie.

Na szczęście dla nas wszystkich wielkopolskie "krokodyle" nie miały zastrzeżeń, co do warunków przewozu łatwo psującej się żywności. Wszystkie spełniały normy określone w umowie ATP. Termometry pokazywały prawidłowe temperatury wewnątrz ładowni, a rejestratory prawidłowe warunki chłodzenia. Tak więc ładunki mrożonych ryb czy koncentratów soków owocowych wypadały bardzo dobrze - relacjonują inspektorzy WITD z Poznania.

Niestety przy okazji kontroli wyszło na jaw kilka przekroczeń związanych ze skracaniem odpoczynków dziennych i przekraczaniem maksymalnego czasu jazdy dziennej. Co prawda kary za przekroczenia nie były bardzo duże, ale jeden z kierowców, obywatel Tadżykistanu, otrzymał w sumie 900 zł mandatów, a wobec firmy wszczęto postępowanie administracyjne na kwotę 1100 zł - dodają.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro