Reklama

Poznański adwokat z zarzutami korupcyjnymi. Miał nie zgłosić 89 cygar celnikom, a funkcjonariuszowi podarować skrzynkę z drogim winem i gotówką

Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Został zatrzymany przez funkcjonariuszy Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów.

- Prokurator Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu przedstawił zatrzymanemu Pawłowi K. zarzuty dotyczące udzielenia funkcjonariuszowi Służby Celno - Skarbowej w Poznaniu korzyści majątkowej w wysokości ponad 2700 złotych w związku z pełnieniem przez niego funkcji i w związku z prowadzonym postępowaniem w sprawie wykroczenia skarbowego kwalifikowanego z art. 229 § 1 kk - podała Prokuratura Krajowa.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Adwokatowi grodzi do 8 lat więzienia. Pawła K. Zawieszono w wykonywaniu zawodu adwokata, a także objęto go dozorem policyjnym połączonym z zakazem kontaktowania się ze świadkami.

- W toku śledztwa prokurator ustalił, że Paweł K. wręczył korzyść majątkową w związku ze sprawą prowadzoną przez Wielkopolski Urząd Celno - Skarbowy o wykroczenie skarbowe, które polegało na przywozie do Polski z Republiki Dominikany 89 cygar bez zgłoszenia i przedstawienia ich organowi celnemu. W dniu 20 kwietnia 2022 r. miało dojść do przesłuchania sprawcy wykroczenia z udziałem jego obrońcy. Tego dnia adwokat, który cały czas zabiegał o zwrot zabezpieczonych cygar, przed rozpoczęciem czynności, położył na biurku funkcjonariusza drewnianą skrzyneczkę, oświadczając że jest w niej wino. Mimo sprzeciwu funkcjonariusza Paweł K. pozostawił przedmiot i opuścił pomieszczenie. W dalszym toku postępowania ustalono, że w środku znajdowało się wino o wartości ponad 700 złotych oraz 2000 złotych w gotówce - informuje Prokuratura Krajowa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
17.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro