Niemal 7,5 z ponad 30 tys. chętnych osób dostało się na UAM. Jakie były najbardziej oblegane kierunki?
18 lipca o północy kandydaci na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie dowiedzieli się, czy zostali zakwalifikowani do przyjęcia na studia na UAM.
Jak informuje Przemysław Stanula z sekcji prasowej UAM, udało się to blisko 7,5 tys. osób na ponad 30 tys. biorących udział w postępowaniu rekrutacyjnym. 6,5% z nich to cudzoziemcy.
Wszyscy zakwalifikowani kandydaci mają czas do 22 lipca do godz. 23:59 na złożenie dokumentów w Systemie Internetowej Rekrutacji. To także czas na złożenie rezygnacji dla tych, którzy zdecydowali, że nie chcą ubiegać się o przyjęcie na studia na danych kierunkach, a także na składanie oświadczeń o podtrzymaniu chęci studiowania w UAM dla kandydatów, którzy nie zostali zakwalifikowani do przyjęcia - dodaje.
Najwięcej chętnych na studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zgłosiło się na psychologię (2117), prawo (1584), filologię angielską (1389), zarządzanie i prawo w biznesie (968) oraz dziennikarstwo i komunikację społeczną (830). Wśród kierunków, na które najtrudniej było się dostać (liczba kandydatów znacząco przewyższała liczbę miejsc), znalazły się: psychologia (17,64 os./msc.), filologia koreańska (16,92 os./msc.), zarządzanie i prawo w biznesie (13,83 os./msc.), filologia norweska (12,54 os./msc.) oraz japonistyka (11,65 os./msc.).
Najpopularniejsze komentarze