Reklama

Zalasewo: problemy z salą, w której ma się odbyć spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim. "Żadna umowa na wynajem sali nie została do tej pory zawarta"

fot. PAP/Tytus Żmijewski
fot. PAP/Tytus Żmijewski

Okazuje się, że włodarze gminy Swarzędz o spotkaniu organizowanym na ich terenie dowiedzieli się... z naszego portalu.

Najpierw głos w tej sprawie zabrał sołtys Zalasewa. - Wychodząc naprzeciw pytaniom i spekulacjom dotyczącym przyjazdu Prezesa Prawa i Sprawiedliwości pana Jarosława Kaczyńskiego do Zalasewa informujemy, że spotkanie to zostało zorganizowane bez uzgodnienia i poinformowania Sołtysa i Rady Sołeckiej Zalasewa, którzy tak samo jak pozostali mieszkańcy dowiedzieli się o tym wydarzeniu z portalu e-poznan. Znając opinię naszych mieszkańców uważamy, że takie spotkania nie powinny odbywać się w naszej okolicy. Głównym organizatorem i zapraszającym pana Jarosława Kaczyńskiego jest poseł Prawa i Sprawiedliwości pan Bartłomiej Wróblewski, a dysponentem Swarzędzkiej Sali Audiowizualnej w Zalasewie, Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu. Prosimy zatem wszelkie pytania i komentarze na temat w/w wizyty kierować do powyższych osób i instytucji - podali sołtys i Rada Sołecka Zalasewa.

Następnie głos zabrał zastępca burmistrza Swarzędza. - Odnosząc się do medialnych doniesień na temat planów spotkania z prezesem PiS, jakie miałoby się odbyć w najbliższą sobotę w Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie, uprzejmie informuję, że żadna umowa na wynajem sali nie została do tej pory zawarta. Decyzje o komercyjnym wynajmie leżą w kompetencjach dyrekcji szkoły, jednak - biorąc pod uwagę liczne wypowiedzi w mediach społecznościowych, a także uwagi kierowane do mnie m.in. przez radnych oraz wielu innych mieszkańców naszej gminy - stoję na stanowisku, że takie spotkanie nie powinno być organizowane - zarówno w zalasewskiej "dwójce" jak i w żadnej innej szkole na terenie naszej gminy. Można mieć bowiem obawy o porządek i bezpieczeństwo, zarówno uczestników spotkania, jak i przeciwników tego pomysłu - napisał w oświadczeniu Grzegorz Taterka, I Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz.

Udało nam się skontaktować z posłem Wróblewskim. Na pytanie o to czy ma podpisaną umowę odpowiedział, że nie, ale miała to być formalność, bo zgoda była. Tłumaczy się też, że w ubiegłym tygodniu zwrócił się do władz gminy Swarzędz z prośbą o udostępnienie sali na spotkanie z Prezesem Prawa i Sprawiedliwości i to urząd zaproponował Swarzędzką Salę Koncertową w Zalasewie - Wybór został zaakceptowany przez biuro organizacyjne PiS. Osobiście ucieszyłem się, bo to elegancka sala. [...] Nie rozumiem głosów, że spotkanie nie powinno się odbyć w Zalasewie. Jesteśmy podzielonym społeczeństwem, ale zasady demokracji wymagają aby wszyscy mogli się spotykać i głosić swoje przekonania. W naszej aglomeracji mieszka ponad 140 tysięcy sympatyków prawicy i wydawałoby się oczywiste, że i oni mają prawo do swoich poglądów. Kwestionowanie tego wydaje mi się niedemokratyczne i nienowoczesne - powiedział Wróblewski.

Przypomnijmy, że spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim ma się odbyć w najbliższą sobotę. Piszemy o tym TUTAJ.

Czy uważasz, że spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim powinno odbyć się w Zalasewie?

  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro