Reklama

Za darmo można zwiedzić Dziedziniec Muzeum Archeologicznego

fot. UM Poznań / Muzeum Archeologiczne

Dziedziniec Pałacu Górków - siedziby Muzeum Archeologicznego - z unikatowym obeliskiem Ramzesa II, jest już dostępny dla zwiedzających.

Całkowicie za darmo, poznaniacy i turyści mogą zwiedzić specjalnie zaaranżowaną przestrzeń, w której centralnym punkcie stoi jedyny w tej części Europy egipski obelisk. Goście mogą przyjrzeć się hieroglifom z czasów Ramzesa II oraz podziwiać renesansową architekturę kolumn i arkad znajdujących się w tym miejscu. Od teraz także - dzięki środkom z budżetu Miasta - wejście do gmachu muzeum przeniesione zostało z ulicy Wodnej na ulicę Klasztorną. Dla wygody zwiedzających zainstalowano tam również kasę biletową oraz sklepik - informują miejscy urzędnicy.

Później, ale kupując już bilet mogą rozpocząć podróż w przeszłość, oglądając wystawy stałe: Pradzieje Wielkopolski, Tu powstała Polska, Śmierć i Życie w Starożytnym Egipcie, Archeologia Sudanu oraz Sztuka Naskalna Afryki Północnej, a także aktualne ekspozycje czasowe.

Muzeum na swój dziedziniec oraz wystawy zaprasza od wtorku do piątku w godzinach od 10:00 do 17:00, w sobotę od 11:00 do 18:00 oraz w niedzielę od 12:00 do 16:00. W poniedziałki Muzeum Archeologiczne jest nieczynne.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
18.57 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro