Reklama
Reklama

JBL Triathlon Poznań pierwszy raz bez pływania przez fatalną wodę w Malcie. "Przyroda okazała się od nas silniejsza"

fot. JBL Super League Triathlon
fot. JBL Super League Triathlon

Decyzja zapadła w czwartek.

- Z ogromną przykrością informujemy o konieczności zmiany formuły realizacji zawodów JBL Triathlon Poznań 2022. Bezpośrednią przyczyną jest decyzja z dnia 14 lipca podjęta przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, w której podtrzymano czasowy zakaz korzystania z kąpielisk w Jeziorze Maltańskim - podali organizatorzy wydarzenia.

Tym samym w weekend nie odbędą się zaplanowane wcześniej Mistrzostwa Polski, a zamiast w triathlonie uczestnicy wezmą udział w duathlonie - formuła bieg - rower - bieg. Nie odbędzie się Aquabike, a dzieci będą rywalizować w Duathlonie Kids.

- Rozumiemy emocje i rozgoryczenie towarzyszące zmianom. Także nam jest przykro, bo przez ostatnie 12 miesięcy wiele podmiotów oraz dziesiątki osób zaangażowanych w organizację imprezy pracowało wspólnie nad przygotowaniem JBL Triathlon Poznań i Mistrzostw Polski na dystansie średnim. Organizacja imprez sportowych realizowanych na zewnątrz zawsze obciążona jest ryzykiem, jednak ze względu na skalę przedsięwzięcia decyzje o rozpoczęciu prac podejmowane są na wiele miesięcy przed wydarzeniem. Niestety, mimo ogromu wykonanej pracy, po raz pierwszy w 9-letniej tradycji imprezy, przyroda okazała się od nas silniejsza. Mamy nadzieję, że pomimo przeciwności losu spotkamy się w najbliższy weekend, podczas sportowych zmagań - dodają organizatorzy.

W komentarzach pod postem na FB wydarzenia znaleźć można kilkaset komentarzy. Część z nich napisali rozgoryczeni uczestnicy, którzy nie pisali się na taką formułę zmagań i woleliby przepisać swój pakiet na przyszły rok. Nie ma jednak takiej możliwości. Inni przyznają, że nie jest winą organizatora to, że w Jeziorze Maltańskim obecnie nie można się kąpać. - No trudno, dużo lepszy duathlon niż biegunka czy wizyta na toksykologii - napisał TRI of US.

TUTAJ pisaliśmy o utrudnieniach w ruchu spowodowanych wydarzeniem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
9.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro