Reklama
Reklama

W weekend w Poznaniu duża impreza sportowa. I... duże utrudnienia w ruchu w mieście i okolicy

fot. JBL Super League Triathlon

W sobotę i niedzielę odbywać się będzie JBL Triathlon Poznań.

Na starcie zawodów stanie ponad 1500 zawodników, a trasa będzie poprowadzona od Malty do Jasina pod Swarzędzem. Z utrudnieniami w ruchu trzeba się liczyć w sobotę, 16 lipca, od 10.00 do 14.30 oraz w niedzielę, 17 lipca, od 7.00 do 15.00.

Z jakimi utrudnieniami trzeba się liczyć? Ulica Krańcowa zostanie wyłączona z ruchu na odcinku pomiędzy Warszawską i Nowym ZOO. Wyłączona z ruchu zostanie też ulica Warszawska od Krańcowej do granic miasta Poznania, a także DK92 do miasta Swarzędza (konkretnie do skrzyżowania ulicy Poznańskiej i Rabowickiej w Jasinie). Organizatorzy zapewniają, że tramwaj na Miłostowo będzie kursować normalnie, z ewentualnymi krótkimi wstrzymaniami ruchu przy Krańcowej. - W godzinach zawodów niemożliwy jest dojazd samochodem do cmentarza od strony Warszawskiej. Rekomendujemy dojazd tramwajem - apelują organizatorzy. Na trasie przygotowane zostaną śluzy, które będą zapewniać przejazd w poprzek trasy w miarę możliwości. Ruchem kierować tam będą policjanci.

Śluzy pojawią się na skrzyżowaniach: Warszawska / Krańcowa, Krańcowa / Wieleńska / Czekalskie, Warszawska / Mogileńska, na węźle Antoninek, Poznańska / Tabaki / Stawna w Swarzędzu, Poznańska / Sołecka w Jasinie, Poznańska / Polna w Swarzędzu.

Do Term Maltańskich będzie można dojechać bez problemów ulicą Termalną od strony ronda Śródka, a także Maltanką. Do Nowego ZOO nie będzie można dojechać autem ani autobusem - polecana jest więc podróż Maltanką.

Uruchomiono infolinię dla osób, które chcą poznać szczegóły zmian komunikacyjnych. Będzie działać od 11 do 15 lipca w godzinach 16.00 - 18.00, 16 lipca od 7.00 do 18.00 oraz 17 lipca od 7.00 do 15.00 pod numerem 515 137 546.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
41.97 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro