Reklama
Reklama

Zamaskowany mężczyzna zerwał z drzwi tramwaju naklejkę "Wolna Ukraina". "Nie dajemy przyzwolenia na niszczenie tramwajów i autobusów"

fot. MPK Poznań
fot. MPK Poznań

O sprawie poinformowało Miejskiej Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

Z relacji MPK wynika, do kolejnego "przykrego" incydentu doszło dwa dni temu. - Do pierwszych drzwi tramwaju linii nr 6 podszedł mężczyzna (skrywający swoją twarz pod kapturem) i szybkim ruchem zdarł z drzwi naklejkę z napisem "Wolna Ukraina". Po interwencji motorniczego Pan szybko opuścił pojazd zrywając przy tym identyczną nalepkę z tylnych drzwi pojazdu - podaje przewoźnik.

Naklejki "Wolna Ukraina" pojawiły się na pojazdach jako wyraz solidarności z sąsiadami po rozpoczęciu wojny w Ukrainie.

- Oczywiście, jako społeczność blisko 2500 pracowników miejskiego przewoźnika, zdajemy sobie sprawę, że każdy ma prawo do własnych poglądów i własnej interpretacji faktów. Nie dajemy jednak przyzwolenia na niszczenie tramwajów i autobusów MPK Poznań (co obejmuje również usuwanie różnego rodzaju informacji i piktogramów na i w pojazdach). Jeśli jednak znajdą się osoby skłonne do podobnych "bohaterskich" czynów, to przynajmniej niech mają na tyle odwagi i nie zakrywają twarzy - dodaje.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.02 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro