Reklama

ZTM: biletomaty staną do końca kwietnia

fot. archiwum epoznan.pl
fot. archiwum epoznan.pl

W Poznaniu niezwykle trudno kupić bilet na tramwaj czy autobus, zwłaszcza wieczorem po zamknięciu kiosków. Rada nadzorcza MPK nakazała zakup biletomatów. W maju zeszłego roku poznańskie MPK wybrało najkorzystniejszą ofertę w ogłoszonym przez siebie przetargu na dostarczenie 40 urządzeń. Niestety, nie ze wszystkich urządzeń możemy już korzystać.

Miało ich stanąć na poznańskich przystankach czterdzieści, na razie pojawiło się tylko sześć. Mowa oczywiście o poznańskich biletomatach, które nadal zamiast służyć mieszkańcom stoją w magazynach. Natomiast pasażerowie MPK coraz częściej skarżą się, że już zamontowane biletomaty nie służą mieszkańcom, ponieważ po prostu nie działają. Na razie biletomaty pojawiły się na przystankach Pestki oraz al. Solidarności. Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego, Zbigniew Rusak, twierdzi, że do 30 kwietnia wszystkie biletomaty będą już sprawne. W tej chwili podłączane są te na Nowym Mieście. Opóźnienie związane z montażem biletomatów w Poznaniu wynika z problemów organizacyjnych - najpierw zajmowało się nimi MPK, a teraz Zarząd Transportu.  Ja już obiecywałem, że w styczniu pojawią się kolejne automaty. Potem przeszkodziła aura. Teraz nie chcę podawać żadnych terminów, ale te czterdzieści automatów powinno ruszyć do 30 kwietnia- powiedział Zbigniew Rusak Radiu Merkury.

 

W poznańskich biletomatach można na razie kupować tylko bilety jednorazowe. Przyjmują banknoty maksymalnie dwudziestozłotowe.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze przechodzą nad Wielkopolską. Ulewa także w Poznaniu!
26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro