Reklama
Reklama

Majakowskiego: śmieci z zakładu fryzjerskiego porozrzucane na skraju lasu. 1200 zł mandatu dla sprawcy

fot. Straż Miejska
fot. Straż Miejska

Strażnik rejonowy Referatu Nowe Miasto doprowadził do uporządkowania wysypisk odpadów na terenach leśnych.

Jak relacjonują strażnicy miejscy, na skraju lasu przy ul. Majakowskiego ktoś podrzucił worki foliowe wypełnione odpadami. Część z nich była rozerwana, a wydostające się śmieci wiatr roznosił dookoła. W odległości ok. 100 m, również na terenie leśnym były jeszcze dwa podobne wysypiska.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Osoba, która dyżurnemu straży zgłosiła wysypiska, telefonicznie pokierowała mnie w miejsca zrzutu odpadów. W 3 różnych miejscach znalazłem bardzo podobne śmieci. Skrupulatnie przejrzałem odpady i bez wątpienia ustaliłem, że wszystkie trzy wysypiska pochodzą z tego samego źródła, a były to odpady z zakładu usługowego branży fryzjerskiej - relacjonuje strażnik rejonowy z Referatu Nowe Miasto. Wytypowałem kilka pobliskich zakładów, z których mogły pochodzić odpady i przeprowadziłem tam kontrolę z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi. W jednym z nich okazało się, że niedawno, nadwyżkę powstałych śmieci, zlecono do wywiezienia firmie transportującej odpady. Adres tej firmy pochodził z ogłoszeń zamieszczanych w Internecie. Niestety to byli oszuści, którzy za odbiór odpadów wzięli pieniądze, a śmieci wyrzucili do lasu - dodaje.

Sprawca został wezwany do siedziby straży miejskiej. Mężczyzna został ukarany mandatami na łączną kwotę 1200 zł. Wysypiska uporządkował, a zebrane śmieci przekazał odpłatnie do wysypiska odpadów w Swarzędzu.

Jak przekazują strażnicy miejscy, statystyki pierwszych pięciu miesięcy przerażają. Tylko do końca maja mieszkańcy przekazali 3639 zgłoszeń, między innymi dotyczących zanieczyszczonych nieruchomości (podwórza, drogi, działki niezamieszkane) - 2004, gospodarki odpadami komunalnymi (pojemniki na odpady) - 170, wysypisk śmieci - 150, zanieczyszczonych cieków - 42. Strażnicy w tym czasie ukarali 203 osoby, które zaśmieciły miejsca publiczne, 281 osób odpowiedzialnych z utrzymanie czystości. Ponadto ujawnili 281 nielegalnych wysypisk odpadów, przekazali 3095 zaleceń i uwag porządkowych instytucjom komunalnym oraz 469 razy zlecili Pogotowiu Czystości usunięcie odpadów z dróg miejskich.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
0.41 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro