Reklama
Reklama

Ukradli 10 iPhonów 13 Pro z Paczkomatu. Wcześniej sami je do niego zamówili

fot. policja
fot. policja

"Sprytni" bracia wcale nie okazali się tacy sprytni.

Pod koniec czerwca do policjantów z Rawicza dotarło zgłoszenie o włamaniu do Paczkomatu w Szymanowie. Sprawcy włamali się do dziesięciu skrytek i ukradli z nich 10 telefonów iPhone 13 Pro. Każdy był warty blisko 5000 złotych, a więc wszystkie kosztowały prawie 50 tysięcy złotych.

- W toku prowadzonych czynności ustalono, że sprawcami są dwaj bracia z gminy Rawicz, którzy w przeszłości wchodzili już w konflikt z prawem. 17- i 15-latek wpadli na genialny pomysł, aby zamówić do Paczkomatu 10 telefonów. Założyli fikcyjne konta i w firmie z Radomia zamówili telefony, za które należało zapłacić przy odbiorze kodem "Blik" w Paczkomacie. Wiedzieli, kiedy kurier przywozi przesyłki, dlatego też obserwowali, do których skrytek wkłada paczki - wyjaśnia rawicka policja.

Gdy nastolatkowie wiedzieli już, w których skrytkach znajdują się telefony, pod osłoną nocy ruszyli do automatu. Założyli kominiarki i peruki, kamerę zakryli workiem i rękawiczką, a następnie łomem wyłamali drzwiczki skrytek zabierając telefony. Po kradzieży sprzęt wystawili do sprzedania na jednym z portali.

- Gdy zgłosił się klient pojechali do Wrocławia, gdzie sfinalizowali transakcję sprzedając nieznanemu mężczyźnie 7 telefonów za kwotę 25900 zł. Część pieniędzy wydali na jedzenie oraz zakupy. Podczas przeszukania policjanci odzyskali 3 telefony, zabezpieczyli pieniądze w kwocie 18300 zł oraz przedmioty, które zakupili za pieniądze uzyskane z przestępstwa - dodaje.

Starszy z braci może trafić do więzienia na 8 lat. Młodszy stanie natomiast przed sądem rodzinnym.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.73 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro