Reklama
Reklama

Strajk w Remondis Sanitech. Od rana śmieciarki nie wyjechały na ulice

fot. Czytelnik

O strajku od rana informowali nas pracownicy spółki. Strajk pracowników firmy Remondis, śmieciarki dziś nie wyjadą na miasto - pisała jedna z osób, dodając, że rozmowy zaplanowane są na godzinę 8:00.

Jak informuje portal TVN24.pl, którego reporter pojawił się na miejscu, sytuacja szybko została opanowana. Już przed godziną 9 rozmowy zostały zakończone, a pracownicy wrócili do swoich obowiązków. Jak powiedziała dziennikarzom Hanna Surma, wiceprezes zarządu Remondis Sanitech Poznań pierwsza zmiana pracowników, nie wyjechała planowo do pracy. Stało się tak dopiero po rozmowach z zarządem. Dodała, że dotyczyły one oczekiwań pracowników dotyczących podwyżek.

Zarząd rozmawiał ze związkami zawodowymi i w efekcie rozmów każdy pracownik otrzymał osłonową jednorazową wypłatę w celu bieżącego zapobieżenia sytuacji, z jaką się wszyscy stykamy. Zarząd zapowiedział kolejne bonusy w najbliższym czasie oraz podjęcie rozmów o dalszych podwyżkach płac w corocznym cyklu, czyli wczesną jesienią - powiedziała Surma.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
18.15 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro