Reklama
Reklama

Sprawcy kradzieży 3 aut zatrzymani już następnego dnia

fot. policja

Do kradzieży doszło na parkingu firmy z powiatu średzkiego.

Policjanci z Poznania informację o kradzieży trzech aut z firmowego parkingu otrzymali 23 czerwca. Szybko udało im się ustalić, że za kradzieżą stać może trzech mężczyzn. - Okazało się, że dzień wcześniej sprawcy przecięli kłódkę na bramie zabezpieczającej wejście na plac firmy, a następnie za pomocą lawety ukradli trzy pojazdy. Były to niesprawne samochody marek typu Porsche Boxter oraz BMW M3, które wymagały naprawy - wyjaśnia Marta Mróz z poznańskiej policji.

Skradzione auta trafiły do warsztatu w gminie Kórnik. Tam dwóch mężczyzn zatrzymała policja. Trzeci wpadł na poznańskim Nowym Mieście. Wszyscy byli zaskoczeni spotkaniem z policjantami. - W warsztacie funkcjonariusze znaleźli zdekompletowane pojazdy, które zostały poddane oględzinom przez policyjnych techników, a następnie zabezpieczone.

- 32- i 37-latek usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniami do pojazdów. Pierwszy, decyzją prokuratora, został oddany pod dozór policyjny, drugi otrzymał poręczenie majątkowe. Grozi im do 10 lat więzienia. Natomiast 44-latek, który również miał związek z tą przestępczą działalnością, usłyszał zarzut paserstwa, który zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
21℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.67 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro