Reklama

Problem z odbiorem szkła. Nagromadziło się go tyle, że leży przy kontenerach i blokuje wjazd

Nieodebrane szkło przy ul. Limanowskiego | fot. Czytelnik
Nieodebrane szkło przy ul. Limanowskiego | fot. Czytelnik

Mieszkańcy kamienicy problem zgłaszali w Wydziale Gospodarki Komunalnej miasta Poznań.

Brak wywozu szkła z kamienicy przy ul. Bolesława Limanowskiego w Poznaniu. W czerwcu były dwa terminy: 13 i 27, i żaden nie został zrealizowany. Wykonawca na tym terenie odbioru wszystkich odpadów jest firma Remondis - napisał do Pan Kazimierz tłumacząc, że w środę 29 czerwca mieszkańcy kamienicy wysłali zgłoszenie od Wydziału Gospodarki Komunalnej miasta Poznania. Zgłoszenie ponowiono ze względu na ponowny brak odbioru szkła.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

- Wykonawca nadal nie odbierał szkła. Zgłosiliśmy to też do Straży Miejskiej. To już drugi taki przypadek ze szkłem w tym roku. Część tego szkła jest na posadce śmietnika blokując tym samym wyjazd innymi pojemnikami, a sporo zostało wrzuconych do pojemników na zmieszane i pojechało do spalarni - wyjaśnia pan Kazimierz.

Mieszkańcy otrzymali 29 czerwca odpowiedź z Wydziału Gospodarki Komunalnej, brzmiała ona następująco:

dot. UL.MATEJKI /LIMANOWSKIEGO Szanowni Państwo, w odpowiedzi na zgłoszenie dot. braku odbioru szkła, Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania informuje, że zgłoszenie zostało przyjęte i przekazane do Wykonawcy. W przypadku braku realizacji zgłoszenia prosimy o ponowny kontakt. Wszystkie szczegóły i informacje o nowym systemie gospodarki odpadami dostępne są na stronie Wszystko o odpadach.

Problem nadmiaru szkła, które nagromadzone i potłuczone może stanowić zagrożenie dla dzieci lub przechodniów wciąż nie został rozwiązany. Mieszkańcy liczą na pomyślną interwencję Wydziału Gospodarki Komunalnej.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 4.07.2022 r., godz. 19.04
    Aktualizacja
    poniedziałek, 4.07.2022 r., godz. 19.04
    Pan Kaziemierz otrzymał maila, z którego wynika, że Hemar nie realizuje usługi odbioru od 1 lipca tego roku i sprawę przekazano do Remondisu. "W czerwcu Hermar powinien jeszcze 13 i 27 zrealizować odbiór szkła, a tego nie zrobili" - powiedział mieszkaniec kamienicy przy ul. Limanowskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
39.32 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro