Reklama

Problem z odbiorem szkła. Nagromadziło się go tyle, że leży przy kontenerach i blokuje wjazd

Nieodebrane szkło przy ul. Limanowskiego | fot. Czytelnik
Nieodebrane szkło przy ul. Limanowskiego | fot. Czytelnik

Mieszkańcy kamienicy problem zgłaszali w Wydziale Gospodarki Komunalnej miasta Poznań.

Brak wywozu szkła z kamienicy przy ul. Bolesława Limanowskiego w Poznaniu. W czerwcu były dwa terminy: 13 i 27, i żaden nie został zrealizowany. Wykonawca na tym terenie odbioru wszystkich odpadów jest firma Remondis - napisał do Pan Kazimierz tłumacząc, że w środę 29 czerwca mieszkańcy kamienicy wysłali zgłoszenie od Wydziału Gospodarki Komunalnej miasta Poznania. Zgłoszenie ponowiono ze względu na ponowny brak odbioru szkła.

- Wykonawca nadal nie odbierał szkła. Zgłosiliśmy to też do Straży Miejskiej. To już drugi taki przypadek ze szkłem w tym roku. Część tego szkła jest na posadce śmietnika blokując tym samym wyjazd innymi pojemnikami, a sporo zostało wrzuconych do pojemników na zmieszane i pojechało do spalarni - wyjaśnia pan Kazimierz.

Mieszkańcy otrzymali 29 czerwca odpowiedź z Wydziału Gospodarki Komunalnej, brzmiała ona następująco:

dot. UL.MATEJKI /LIMANOWSKIEGO Szanowni Państwo, w odpowiedzi na zgłoszenie dot. braku odbioru szkła, Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania informuje, że zgłoszenie zostało przyjęte i przekazane do Wykonawcy. W przypadku braku realizacji zgłoszenia prosimy o ponowny kontakt. Wszystkie szczegóły i informacje o nowym systemie gospodarki odpadami dostępne są na stronie Wszystko o odpadach.

Problem nadmiaru szkła, które nagromadzone i potłuczone może stanowić zagrożenie dla dzieci lub przechodniów wciąż nie został rozwiązany. Mieszkańcy liczą na pomyślną interwencję Wydziału Gospodarki Komunalnej.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 4.07.2022 r., godz. 19.04
    Aktualizacja
    poniedziałek, 4.07.2022 r., godz. 19.04
    Pan Kaziemierz otrzymał maila, z którego wynika, że Hemar nie realizuje usługi odbioru od 1 lipca tego roku i sprawę przekazano do Remondisu. "W czerwcu Hermar powinien jeszcze 13 i 27 zrealizować odbiór szkła, a tego nie zrobili" - powiedział mieszkaniec kamienicy przy ul. Limanowskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wieje. 45 interwencji w regionie. Powalone drzewa także w Poznaniu
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
15.96 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro