Reklama
Reklama

Kibice na Marszu Równości: bezpośredniego starcia nie było, ale hasła poleciały

fot. L.T.

Na drodze marszu odbyły się dwie kontrmanifestacje.

Poznański Marsz Równości rozpoczął się po godzinie 16 na Plaży Wilda. Ulicami miasta przeszło kilka tysięcy osób z tęczowymi flagami, transparentami w kolorowych strojach i z głośną muzyką. Po drodze manifestujących spotkały dwie kontrmanifestacje - jedna, której organizatorem była Fundacja Pro - Prawo do Życia Poznań przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich - tam odmówiony został różaniec "za grzech sodomii, promowany w czasie poznańskiej homoparady".

Na trasie pojawili się też z transparentami z herbem klubu kibice Lecha Poznań. Na skrzyżowaniu Wierzbięcic i rynku Wildeckiego padały hasła między innymi "Zakaz pedałowania", "zdejmij maskę, przeproś matkę" a na transparencie: "Wilda biało-czerwona pedalstwem nieskażona". Kontrmanifestantów od uczestników marszu szczelnie osłaniał kordon policji.

Jak mówi nam mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji nie doszło tu do żadnych niebezpiecznych sytuacji, ale część osób w związku ze swoim zachowaniem i używaniem niecenzuralnych haseł jest legitymowana. Jak dodał rzecznik ogólnie dzisiejszy Marsz Równości przebiegał spokojnie. W kulminacyjnym momencie zdaniem policji było około 8 tysięcy uczestników.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
21℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
17.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro