Reklama
Reklama

Pod Tarnowem Podgórnym otwarto 18-dołkowe pole golfowe. W całości będzie podlewane 'szarą wodą'

fot. L.T.

To pierwsze 18-dołkowe pole golfowe w Wielkopolsce.

Od lipca pasjonaci golfa mogą w pełni korzystać z 72-hektarowego pola, które powstało w gminie Tarnowo Podgórne.

Właśnie na pierwszy weekend lipca zaplanowano oficjalne otwarcie pełnowymiarowego, 18-dołkowego pola golfowego typu links w Rumianku. Prace nad stworzeniem pola trwały cztery lata. Golfiści jeszcze przed oficjalnym otwarciem chętnie odwiedzali Black Water Links, by trenować uderzenia, rozgrywać dołki lub brać aktywny udział w turniejach.

Na szczególną uwagę zasługuje to, że w Rumianku golfiści będą mogli od dzisiaj rozgrywać aż 18 dołków dużego pola typu links. To pierwsza taka inwestycja w Wielkopolsce, dzięki której miłośnicy golfa zarówno z Tarnowa Podgórnego, Poznania, ale i całej Polski będą mogli uczestniczyć w turniejach oraz trenować na pełnowymiarowym polu
- informują przedstawiciele Black Water Links i podkreślają, że nie jest to część kompleksu hotelowego, czy restauracji, ale niezależne i pełnowymiarowe profesjonalne pole golfowe. To sprawia, że atmosfera jest sportowa, a uwagę można poświęcić w 100% grze w golfa. Pole stawia na ekologię, wszystkie pojazdy na nim są elektryczne, a trawniki będą podlewane tzw 'szarą wodą' z lokalnej oczyszczalni ścieków.

Ta inwestycja była możliwa dzięki zaangażowaniu, wysiłku i otwartości wielu osób, w tym włodarzy Tarnowa Podgórnego i jest dowodem na to, że golf potrafi łączyć ludzi. Black Water Links jest otwarte dla każdego, kto chce zacząć swoją przygodą z golfem, jak i dla tych, dla których golf stał się nieodłączną częścią życia - podsumowuje Andrzej Wentland, Prezes Black Water.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
21℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
17.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro