Reklama

Poznański aktywista postuluje o odebranie mandatu poselskiego Frankowi Sterczewskiemu

fot. LT
fot. LT

Jest petycja.

Za petycją stoi poznański społecznik i aktywista Marcin Staniewski. - Każdy ma prawo popełnić błąd, aczkolwiek nie wiem, czy wsiadanie pod wpływem alkoholu jako kierowca do jakiegokolwiek pojazdu można nazwać błędem. Zwłaszcza, kiedy kierowca jest wiceprzewodniczącym parlamentarnego zespołu ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego. To brak wyobraźni, skrajna nieodpowiedzialność. Zasłanianie się immunitetem podczas próby badania trzeźwości jest z kolei żenujące. 5 tysięcy dla fundacji zajmującej się pomocą ofiar wypadków? Ciekawe, czy to kwota z podwyżek, które dostał w sejmie - można przeczytać w petycji zamieszczonej na stronie petycjeonline.com.

- Miał być głosem młodego pokolenia. Miał zmieniać Polskę. W jeden wieczór przekreślił wszystko pokazując przy tym pełną ignorancję do WŁASNYCH przekonań i wartości. Franku, oddaj mandat. Chcesz, aby Franek Sterczewski oddał mandat? Podpisz petycję! - pisze Staniewski.

Przypomnijmy, że to pokłosie zdarzenia z ulicy Głogowskiej, na której poseł Sterczewski został zatrzymany przez policję, gdy jechał rowerem bez oświetlenia. Policjanci wyczuli od niego alkohol, ale parlamentarzysta odmówił badania alkomatem zasłaniając się immunitetem. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
27℃
18℃
Poziom opadów:
7.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
23.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro