Reklama

Poseł Franek Sterczewski przyłapany po alkoholu na rowerze. Publikujemy nagranie

O sprawie pierwsze poinformowało radio RMF. Z ustaleń radia wynika, że w nocy posła z Poznania zatrzymano na jednej z poznańskich ulic, gdy jechał zygzakiem na rowerze. Rower miał też nie mieć oświetlenia. Policjanci mieli wyczuć od rowerzysty alkohol i chcieli go przebadać alkomatem, ale wówczas mężczyzna odmówił. Wyjaśnił, że jest posłem i chroni go immunitet. RMF FM podaje, że rowerzysta przypiął rower w miejscu, w którym go zatrzymano, a w dalszą drogę udał się pieszo.

TVP Info opublikowało policyjne nagranie z całej akcji (z kamery umieszczonej na kamizelce policjanta). Poseł jest zatrzymany przez policjanta na Głogowskiej za brak świateł w rowerze. Gdy policja proponuje badanie alkomatem, Sterczewski wyciąga legitymację poselską i mówi, że 'możemy się umówić, że mogę pójść dalej pieszo'. Przyznaje, że 'pił alkohol wczoraj', i zamierza się 2 godziny przespać bo na 6 rano idzie pod Ceglorza złożyć kwiaty. Nagranie jest kompromitujące dla posła, ale też pozostawia pytanie dlaczego publiczna telewizja otrzymała materiał operacyjny policji. Ujawnianie takich materiałów nie jest praktyką w policji. Poniżej osadzamy materiał policji wyemitowany przez TVP Info:


 • Aktualizacja
  wtorek, 28.06.2022 r., godz. 15.30
  Aktualizacja
  wtorek, 28.06.2022 r., godz. 15.30
  Policja potwierdza wersję przedstawioną przez RMF FM. Rowerzysta miał jechać środkiem jezdni ulicy Głogowskiej.
 • Aktualizacja
  wtorek, 28.06.2022 r., godz. 16.15
  Aktualizacja
  wtorek, 28.06.2022 r., godz. 16.15
  Na profilu posła Sterczewskiego, na portalu społecznościowym pojawiło się krótkie oświadczenie: "Szanowni Państwo, chciałbym wszystkich bardzo przeprosić za moje wczorajsze zachowanie. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca i nigdy się już nie powtórzy. W ramach zadośćuczynienia wpłacę 5000 zł na rzecz Fundacja Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych Amber".
 • Aktualizacja
  wtorek, 28.06.2022 r., godz. 18.35
  Aktualizacja
  wtorek, 28.06.2022 r., godz. 18.35
  W mediach społecznościowych pojawiło się kolejne oświadczenie: "W związku ze swoją nieprzepisową jazdą na rowerze, wysłałem zgłoszenie do Komendy Policji w Poznaniu z wnioskiem o wyjaśnienie sytuacji, dobrowolne uchylenie immunitetu i pociągnięcie do odpowiedzialności. Mój pełnomocnik ustala termin złożenia wyjaśnień. Raz jeszcze, wszystkich przepraszam" - napisał poseł Franek Sterczewski.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
15℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
9.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro