Reklama

15-latka miała prawie 5 promili. Wiadomo, co piła

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Charlotte Harrison / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Charlotte Harrison / unsplash.com

Jej stan zdrowia się poprawia.

Już we wtorek pisaliśmy o 15-latce, którą znaleziono w weekend na terenie rekreacyjnym Piaski Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim. Dziewczyna była kompletnie pijana. Miała 4,8 promila. Trafiła do szpitala, gdzie konieczne było umieszczenie jej na Oddziale Intensywnej Terapii Dziecięcej. Stan określano jako ciężki.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Jak ustaliła stacja TVN24, stan dziewczyny się poprawił. W środę została odłączona od respiratora i samodzielnie oddycha. Ustalono też okoliczności, w jakich doszło do spożywania alkoholu. Ostrowska policja ustaliła, że nastolatka przebywała na terenie wraz z czterema osobami w podobnym wieku. To jedna z towarzyszących jej osób miała zakupić wódkę, którą później wszyscy pili.

Policjanci przesłuchali już całą czwórkę, sprawa trafi do sądu rodzinnego. Policjanci ustalili też, gdzie osoba nieletnia kupiła alkohol. Trwa postępowanie w tej sprawie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
11.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro