Reklama

Morawiecki w Kostrzynie: 'Platforma Obywatelska to taki kawaler, co dużo obieca przed ślubem'

fot. LT
fot. LT

Mateusz Morawiecki przyjechał w sobotę do Wielkopolski. Spotkał się między innymi z sympatykami PiS w Kostrzynie. Wystąpienie niestety zaczął od błędu językowego mówiąc 'cieszę się, że przybyliście w ten piękny dzień w Kostrzyniu'. Oczywiście poprawna odmiana to 'w Kostrzynie'. Później wymieniał sukcesy rządu i krytykował opozycję. Kilka ciepłych słów premier powiedział o Wielkopolsce, wspaniałej tradycji regionu, gospodarności i pięknej przyrodzie. Podziękował także Polakom za wsparcie dla Ukrainy.

Odniósł się także do sporów o wymiar sprawiedliwości "Toczymy pewien spór z Komisją Europejską o interpretację naszych reform wymiaru sprawiedliwości. Sam jestem mężem, ojcem i synem i sam dobrze wiem, że w rodzinie czasem trzeba ustąpić, schować dumę do kieszeni jeśli są wyższe racje, które za tym przemawiają. Dzisiaj Polska na tym wzburzonym oceanie kryzysu gospodarczego całego świata, potrzebuje stabilności, potrzebuje unijnych grantów, zatem czy rozsądne jest kłócić się, zwlekać, czekać co jeszcze wystąpi kiedy grzmoty na niebie uświadamiają nam raz po raz jak poważne zagrożenia rozwijają się obok nas? Otóż nie. To nie jest rozsądne. Dlatego zdecydowaliśmy, że wypracujemy kompromis. (...) Jeśli nasi oponenci wygraliby wybory przypadkiem, to by to graniczyło z utratą takiej suwerenności, jaką mamy dzisiaj. Także gdybyśmy nie zagospodarowali tych środków (unijnych) a kryzys rozwinąłby skrzydła to także utracilibyśmy część suwerenności" - powiedział Morawiecki w Kostrzynie.

Na spotkanie w lokalu 'Kostrzynianka' wpuszczono głównie działaczy PiS, pozwolono jednak wejść jednemu działaczowi Agrounii (pozostali nie zostali wpuszczeni). Przed spotkaniem odbyła się próba skandowania przywitania premiera okrzykami 'Mateusz, Mateusz'. Po części oficjalnej, do premiera podeszła pewna kobieta, przedstawiła się jako 'głosująca na PiS' i zapytała, czy premier mógłby pomóc znaleźć jej pracę, po czym wręczyła mu dokumenty.

Przed lokalem na Morawieckiego czekało kilkunastu rolników z Agrounii, skandujących 'AGROUNIA CIE PRZEGONI'.

Z Kostrzyna premier pojechał na widowisko Orzeł i Krzyż w Murowanej Goślinie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
18.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro